Grupa wsparcia temat spotkania: „Budowanie relacji w rodzinie”

Zapraszamy do udziału w spotkaniach online lub stacjonarnie w siedzibie stowarzyszenia, kolejne miały miejsce wczoraj, następne prawdopodobnie odbędą się w listopadzie.   

Myślę, że warto było brać udział w warsztatach grupy wsparcia. Tematem wczorajszsego spotkania było: “Budowanie więzi w rodzinie”. Ogólnie ciekawym wątkiem poruszonym podczas sesji, była komunikacja, bariery, które samy stwarzamy: Osądzamy, krytykujemy, moralizujemy, czasem osądzamy, rozkazujemy, grozimy, prowadzi to nie potrzebnie do eskalacji emocji, które w pewnych momentach są dobre, bo oczyszczają nas z negatywnych uczuć, ale gdy je nadużywamy powstają niepotrzebne konflikty.  

Warto jest więc poświecić godzinę czasu na uczestnictwo, w takiej grupie wsparcia, można wiele wynieść z takiego wydarzenia, które nie wątpliwie w dalszej perspektywie wpływa na nas pozytywnie poprawiając nam jakość życia oraz relacje z innymi ludźmi, co w dzisiejszych, zabieganych chaotycznych czasach, pozwala odnaleźć spokój i uzdrawia kontakt z drugim człowiekiem. 

Dodaj komentarz