Stowarzyszenie "Dla Rodziny"

Terminy warsztatów

Serdecznie zapraszamy na grupę wsparcia dla osób chorujących psychicznie, która odbędzie się w dn. 16 listopada 2022 (środa) o godzinie 17 w siedzibie Stowarzyszenia. Spotkanie przeprowadzone będzie w małym  gronie, w atmosferze zaufania i akceptacji i moderowane będzie przez psychologów stowarzyszenia. Zapraszamy.

Zapraszamy na grupę wsparcia dla rodzin i opiekunów osób chorujących psychicznie.

Termin: 14.09 (środa)  godz.17.00-18.30

Spotkanie odbędzie się w małej grupie osób o wspólnych doświadczeniach. Atmosfera zrozumienia, akceptacji i zaufania pomoże w znalezieniu drogi i wypracowaniu rozwiązań sytuacji trudnych. Spotkanie moderowane przez profesjonalistów, psychologów stowarzyszenia na co dzień pracujących z osobami chorującymi i ich rodzinami .  

Prowadzenie psycholog Katarzyna Siedlecka, Anna Niewiadomska

Informacji udzielamy pod telefonem: 503 773567, 42 616 05 16 lub e-mail: stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl

Zapraszamy

Termin: 01.09.2022 (czw.), w godz.17-18:30

Temat: ,,Krótki przewodnik po emocjach”

Prowadzenie: Katarzyna Siedlecka- psycholog

Sylwetka wykładowcy: ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. pracując z kobietami w kryzysie bezdomności i jako psycholog w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. W Stowarzyszeniu ,,Dla Rodziny” od ponad roku koordynuję pracę zespołu asystentów osób niepełnosprawnych oraz udzielam wsparcia rodzinom i bliskim OzN. Wierzę, że rozmowa w atmosferze życzliwości i zrozumienia prowadzi nie tylko do szybszego rozwiązania trudności, ale i do lepszego poznania samych siebie.

Opis warsztatu: Warsztat ma na celu poszerzenie wiedzy uczestników o emocjach, zrozumienie i poznanie ich funkcji w życiu każdego człowieka.

  1. Termin: 17.08.2022 godz. 17.-18.45

Temat: „Nie stresuj się stresem” – warsztat psychologiczny cz. I

Prowadzenie: Anna Niewiadomska – psycholog, specjalista ds. rodziny

Sylwetka wykładowcy: jestem magistrem psychologii oraz magistrem nauk o rodzinie. Na co dzień pracuję w poradni psychologiczno-psychiatrycznej, gdzie prowadzę konsultacje oraz udzielam wsparcia psychologicznego dla osób dorosłych. Od sierpnia 2022 r. pracuję jako psycholog w Stowarzyszeniu „Dla Rodziny” koordynując pracę asystentów osób niepełnosprawnych oraz udzielając wsparcia psychologicznego osobom w kryzysie. Jestem nauczycielem akademickim w jednej z łódzkich szkół wyższych. W pracy z drugim człowiekiem kieruję się zasadą, że nikt w życiu nie jest samotną wyspą. W szczególności interesuję się zagadnieniami związanymi z traumą oraz kryzysem psychicznym, a także tematyką wpływu doświadczeń z dzieciństwa na funkcjonowanie w życiu dorosłym.

Opis warsztatu: Warsztat ma na celu poszerzenie wiedzy uczestników na temat psychofizjologii stresu oraz rozbudowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem w codziennym funkcjonowaniu.

  1. Termin: 24.08.2022 godz. 17.00-19.45

Temat: „Oswoić stres” – warsztat psychologiczny cz. II

.

 26 lipca (wtorek) o godz. 17.00-18.45  

 „Jak mówić, żeby nas słuchano. Wskazówki dotyczące dobrej komunikacji” 

prowadzenie: psycholog Magdalena Perzyńska 

 Sylwetka wykładowcy: od wielu lat pracuję z ludźmi w kryzysie bezdomności i z osobami chorymi na stwardnienie rozsiane. Czerpię od nich siłę i energię do działań. Prowadzę spotkania indywidualne oraz warsztaty i grupy wsparcia, m.in poprzez budowanie dobrej samooceny i motywacji do zmian. Słucham, rozmawiam i towarzyszę na drodze rozwoju i zmian. Jestetm pełna empatii i zrozumienia, a mój otwarty umysł wciąż poszukuje nowych wyzwań. Każdy dzień zaczynam od kawy i…uśmiechu, który kieruję do moich bliskich.  

 Opis warsztatu:  ćwiczenia warsztatowe, trening, forma wykładowa 

 Miejsce: Siedziba ul. Piotrkowska 38 lok 9U parter w głębi podwórka prawa oficyna 

 Kontakt: telefon: 42 616 05 16, kom. 503 773 567, e-mail: stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl 

 

Stowarzyszenie można wspierać przesyłając darowiznę lub 1% podatku. Dziękujemy!

Nr KRS: 0000207011

Nr konta bankowego:

25 1500 1038 1210 3007 7890 0000

Bank BZ WBK oddział Łódź