You are currently viewing Piknik ,,Dbam o Zdrowie Psychiczne” 25.09.2021 r
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piknik ,,Dbam o Zdrowie Psychiczne” 25.09.2021 r

25.09. w Parku im. Adama Mickiewicza odbyła się impreza charytatywna “Piknik Dbam o Zdrowie Psychiczne” na rzecz budowy Wyjątkowego Domu oraz wydarzenia towarzyszące- bieg na dystansie 5 km i biegi dla dzieci. Wydarzenie było jednocześnie okazją do podsumowania programu Transfer, którego szeroko zaplanowane i realizowane działania w ciągu trzech ostatnich lat wspierały funkcjonowanie psychiatrii środowiskowej w Łodzi i regionie. Osoby chorujące psychicznie i ich rodziny mogły korzystać z grup wsparcia, konsultacji, warsztatów psychoedukacyjnych a także z Ośrodka Interwencji Kryzysowej, czy specjalistycznych usług psychiatrycznych.

Stowarzyszenie ,,Dla Rodziny” jako partner programu wsparło ideę poprzez zorganizowanie własnego stoiska. We współpracy z pracownią edukacyjną ,,Łamigłówka- nauka to zabawa”, pracownią artystyczną PAPaZ, artystką p. Grażyną Szymańska oraz wolontariuszami przygotowaliśmy warsztaty arteterapii (tkanie ręczne, makrama), kącik dla dzieci z nagrodami, punkt konsultacji prawnych, socjalnych i psychologicznych programu TRANSFER, stoisko informacyjne Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej. Zredagowaliśmy również wydanie piknikowe gazetki Stowarzyszenia. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością liczni przedstawiciele instytucji i urzędów. Marszałek województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, rozegrał turniej szachowy z osobami z niepełnosprawnością, promując tym samym szachy jako element zdrowia – trening umysłu i pasję. Wiceminister Waldemar Buda uczestniczył w biegu głównym wraz z innymi biegaczami, wśród których nie mogło zabraknąć popularnego artysty i gwiazdy Pikniku – MEZO, który znany jest także ze swojej pasji sportowej. Stowarzyszenie “Dla Rodziny również miało swoich reprezentantów w biegowym peletonie. Na linii startu stanął prezes Stowarzyszenia oraz podopieczny programu AOON, który trasę pokonał na wózku.

Kilkudziesięciu wystawców – organizacji społecznych, firm, grup sportowych i artystycznych przygotowało liczne rodzinne atrakcje- warsztaty ruchowe, zabawy dla dzieci, rozgrywki szachowe, alpakoterapię, pokazy karate, tańca, była też możliwość zakupu produktów prozdrowotnych (miody, oliwy, olejki eteryczne) czy spróbowania Zdrowej Kuchni.
Takie wydarzenia to okazja do integracji, wspólnego spędzenia czasu, poznania działań różnych organizacji. Pokazują, że można w atmosferze zabawy i rozluźnienia mówić o rzeczach tak ważnych jak zdrowie psychiczne i profilaktyka chorób.

Dziękujemy organizatorowi, którym było Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych w Łodzi za przygotowanie całej imprezy oraz wszystkim za uczestnictwo i zachęcamy do zapoznania się z relacją z imprezy i z wydaniem okolicznościowym naszego „Dziennika Rodzinnego” (dostępny w formie pdf na stronie).

Zespół SDR