Apteczki pierwszej pomocy dla Ukrainy

Pomysł uszycia apteczek zrodził się początkowo z chęci i potrzeby wyposażenia Asystentów Osób Niepełnosprawnych w umiejętność udzielania pierwszej pomocy i wyposażenia ich w przenośną, mobilną, ale także dobrze wyposażoną apteczkę. Gdy wybuchła wojna na Ukrainie, szybko okazało się, że tam takie apteczki będą jeszcze bardziej potrzebne.

Przekazane materiały sprawiły, że podjęliśmy wyzwanie uszycia 100 apteczek, co początkowo było chyba jednak trochę ponad nasze możliwości Dziś pomysł jest już możliwy i realny do wykonania dzięki m.in. niezwykłemu zaangażowaniu w pracę dzielnych uchodźczyń z Ukrainy,członków i przyjaciół Stowarzyszenia, którzy przekazali i wyremontowali stare maszyny. Teraz wiemy, że to nie będzie koniec. Udoskonalamy sam projekt i nasze umiejętności, dostosowujemy wykrój do indywidualnych potrzeb i indywidualnej zawartości. Spieszymy się z pracą by pierwsza wysyłka była jak najszybciej gotowa. Nadal potrzebujemy pomocy w pozyskaniu wyposażenia i środków na realizację naszych działań, czekamy na program, ale jeśli ktoś byłby zainteresowany pomocą zapraszamy do kontaktu.

Dziękujemy firmie Polimex.net za materiały do uszycia apteczek, tkaninykaroliny.pl za udostępnienie wzoru, tutorialu i wykrojów.