Wieczór w Muzeum Kinematografii

15 października na godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1) na wieczór imieninowy, dedykowany pamięci Jadzi Andrzejewskiej. Wspaniała aktorka filmowa i teatralna, jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy przedwojennego filmu, której postać i osiągnięcia chcieliśmy przypomnieć z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin, będzie bohaterką tego wieczoru. W programie jej poświęconym znajdzie się prelekcja o artystce, projekcja filmu z jej udziałem a także muzyczny akcent w postaci piosenek z epoki kina przedwojennego w wykonaniu Zespołu Artystycznego "Krajki".

Klub Miłośników PKP i Muzeum Kinematografii i Teatr Powszechny zapraszają 15.10.2015 na godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

Barbara Kaczmarska z uśmiechem przyjmuje kwiaty od "Jadzi Pietrusińskiej" (tę rolę grała mama p. Barbary w "Zapomnianej melodii"). fot. Muzeum Kinematografii

Wieczór imieninowy Jadzi Andrzejewskiej w Muzeum Kinematografii był niezwykle udany. Gościem specjalnym była córka aktorki-Barbara Kaczmarska. Spotkanie i rozmowa z nią a także wspomnienia Michała Szewczyka, który przyjaźnił się z Jadwigą Andrzejewską to było dla miłośnników przedwojennego kina niezwykłe przeżycie!