ZApraszamy do lektury

aktualności

Organizacja pozarządowa

Stowarzyszenie "Dla Rodziny"

e -mail

stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl

telefon

+48 42 616 05 16

Nie jesteś sam możemy Ci pomóc. Skorzystaj z formularza kontaktowego. 

Kontakt z nami , kliknij przycisk poniżej aby przejść do strony kontaktowej

Aktualności

Ogłoszenie o pracę - szukamy Asystentów osób z niepełnosprawnościami

Jeśli jesteś osobą otwartą, pomysłową, darzysz osoby z niepełnosprawnością empatią i masz doświadczenie w pracy z nimi, być może zainteresuje Cię praca Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej. Zapraszamy do kontaktu osoby chętne do podjęcia pracy w charakterze Asystenta Osobistego. Pod numerem telefonu Stowarzyszenia (42 616 05 16) dyżuruje zespół projektu, który chętnie opowie o szczegółach oferty

XV Forum Organizacji Pacjentów - 11-12 Luty 2021

Jak co roku Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej pod kierunkiem ks. Arkadiusza Nowaka zorganizował ogólnopolską konferencję dotyczącą zdrowia – Forum Organizacji Pacjentów. Forum gromadzi ekspertów, decydentów, przedstawicieli organizacji pacjenckich wszystkich dziedzin zdrowia. W tym roku Forum odbyło się w formule on-line, dzięki czemu członkowie Stowarzyszenie mogli wziąć udział w liczniejszym niż zwykle gronie osób. Konferencja odbyła się z aktywnym udziałem Ministra Zdrowia dr Adama Niedzielskiego, Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Chmielowca w drugim dniu wysłuchaliśmy debaty „Wpływ pandemii Covid-19 na zdrowie psychiczne Polaków” z udziałem m.in. konsultanta krajowego ds. Psychiatrii prof. Piotr Gałeckiego. Konferencja odbyła się  W dniach 11-12 luty z okazji Dnia Chorego przypadającego na 11 lutego oraz Dnia Opiekuna, który zagościł w kalendarzu 12 lutego.
 

Panel z 11 lutego 2021 r.

Panel z 12 lutego 2021 r.

12 lutego Dzień Opiekuna Osoby Chorej

Dziś 12 lutego przypada Dzień Opiekuna Osoby Chorej. Stowarzyszenie „Dla Rodziny” w swojej misji skupia rodziny osób chorujących psychicznie a więc często opiekunów faktycznych osób chorujących. Prowadzimy także program Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej, w którym asystentami są osoby zajmujące się pomocą i opieką zawodowo. Asystenci na co dzień towarzyszą osobom z niepełnosprawnością w życiu codziennym, wspierają w drodze ku samodzielności. Pomoc drugiej osoby przywraca możliwości uczestniczenia w życiu społecznym. Praca opiekuna czy to faktycznego np. rodziny, osoby bliskiej, czy zawodowego jest wymagająca ale potrafi być także niezwykle gratyfikująca -pomaganie innym daje wiele satysfakcji i spełnienia. Wszystkim opiekunom i ich podopiecznym życzymy wytrwałości, codziennych sukcesów i dobrego zdrowia.

link do artylułu Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej: http://ippez.pl/ogolnopolski-dzien-opiekuna/
 
 

Elastyczność psychologiczna część II warsztaty 5 luty 2021r.

Zapraszamy na warsztaty które odbędą się o godz: 16:30 do 18:00  

Warsztaty poprowadzi psycholog terapeuta Marta Ziętal.

Link do spotkania za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams: http://bit.ly/elastycznosc_psychologiczna2

Przed i po warsztatach odbędą się indywidualne porady/konsultacje psychologiczne – o godzinie15.30-16.30 i 18.00-19.00. Prowadzenie konsultacji: psycholog, tearapeuta Marta Ziętal. 

Warsztaty odbywają się dzięki programowi TRANSFER-innowacyjny program przeniesienia usług z instytucji do środowiska, finansowanemu ze środków EFS-POWR.

Elastyczność psychologiczna część I warsztaty 28 stycznia 2021r.

Stowarzyszenie „Dla Rodziny” zaprasza na grupę wsparcia/warsztat „Elastyczność psychologiczna”. Podczas warsztatów dowiecie się Państwo czym jest umiejętność bycia obecnym w teraźniejszej chwili, z pełną otwartością na własne doświadczenie oraz podejmowanie działań zgodne z własnymi wartościami, ale również będziecie mogli poćwiczyć jej poszczególne elementy.
Warsztaty przewidziane są na dwa spotkania/dwie części. Na pierwszą część zapraszamy Państwa w dniu 28 stycznia 2021r. o godz. 16.30. Prowadzenie: psycholog, terapeuta Marta Ziętal.
 
 
Uwaga: Spotkania odbędą się w formie hybrydowej – online i w siedzibie Stowarzyszenia. 5 osób które maja problem z dostępem do internetu, zapraszamy do siedziby Stowarzyszenia w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 38 lok 9U, dla pozostałych zapewniamy uczestnictwo online.
 
 
Link do spotkania za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams: http://bit.ly/elastyczność_psychologiczna_28_stycznia
 
Wszelkie pytania i zgłoszenia prosimy kierować bezpośrednio pod e-mail:stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl lub tel.: 42 616 05 16.
Więcej na: www.dla-rodziny.org.pl. Zapraszamy!
 
 
Warsztaty odbywają się dzięki programowi TRANSFER-innowacyjny program przeniesienia usług z instytucji do środowiska, finansowanemu ze środków EFS-POWR.

Szkolenie dla Zespołu AOON w ramach projektu Opiekuńcza Łódź - BIS

 

W dniu 21.01.2021 zostanie przeprowadzone całodzienne szkolenie dla zespołu AOON (asystenci, psycholog, wolontariusze) poświęcone niepełnosprawności. Celem szkolenia jest zwiększenie umiejętności pracy z osobami niepełnosprawnymi, wypracowanie wspólnych metod pomocy zespołu AOON Stowarzyszenia . Szkolenie odbędzie się dzięki programowi Opiekuńcza Łódź – Bis, który jest finansowany ze środków EFS poprzez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi. Z uwagi na ograniczenia wywołane pandemią wirusa SARS-CoV-2, szkolenie przeprowadzone zostanie w formie hybrydowej. Prowadzenie: Krzysztof Matosek oraz Bożena Szot-Matosek.

Skrócony Program:

– Aktywizowanie ON do samodzielności życiowej i zawodowej

– Charakterystyka rodzajów niepełnosprawności, jak pracować z osobą niepełnosprawną – Niepełnosprawność widoczna, niewidoczna, etapy akceptacji niepełnosprawności i rodzaje niepełnosprawności.

– Bariery jakich doświadczają osoby z różnymi rodzajami niepełnosp

Żegnamy Krzysztofa,

Stowarzyszenie ze smutkiem przyjęło wiadomość o odejściu w dn. 24.11.2020 kolegi, pracownika, członka Zarządu Krzysztofa Jaraczewskiego. Krzysztof pomagał innym, był pedagogiem, bardzo lubianym i cenionym przez swoich podopiecznych, których wspierał będąc  m.in. Asystentem osobistym. Pracował także w innych ośrodkach. Był tuż spełnieniem marzenia ukończenia studiów z psychologii. Covid zabrał go nagle w niespełna dwa tygodnie, ostatnie dni walcząc w szpitalu pod respiratorem. Będzie nam Ciebie Krzysztofie bardzo brakowało. Wyrazy współczucia dla Rodziny.

Grupa wsparcia: Radzenie sobie ze stresem i lękiem – 26 Listopada 2020 r. 16:30

Zapraszamy do udziału w grupie wsparcia i warsztacie psychoedukacyjnym, którego tematem przewodnim będzie: Radzenie sobie ze stresem i lękiem. Prowadzenie: psycholog, terapeuta Marta Ziętal. Spotkanie realizowane w ramach programu TRANSFER -innowacyjny program przeniesienia usług psychiatrycznych z instytucji do środowiska. Zadanie: Wsparcie dla rodzin osób chorujących psychicznie. Zapraszamy.
Spotkanie będzie prowadzone przez aplikację Microsoft Teams. Link do spotkania: http://bit.ly/grupa_wsparcia2

 

TRANSFER:
innowacyjny program przeniesienia usług psychiatrycznych z instytucji do
środowiska. II etap – testowanie modelu

Zapraszamy na
spotkania psychoedukacyjne dla rodzin i opiekunów osób chorujących psychicznie:

 

 

 


PAŹDZIERNIK 2020 

 

Uzależnienia
– profilaktyka, leczenie

prowadzenie: dr Katarzyna Sowińska – lekarz psychiatrii

 

13.10 (wtorek)

 

godz. 17.00

 

 

 

Grupa wsparcia – relacje w rodzinie, umiejętności rozwiązywania problemów

prowadzenie: mgr Marta Ziętal – psycholog

 

29.10 (czwartek)

 

godz. 16.30

Stowarzyszenie „Dla Rodziny” Partner nr3,  Zadanie 11: Wsparcie dla rodzin osób z chorobami i zaburzeniami psychicznymi

     

 

WRZESIEŃ 2020

 

ZDROWIE PSYCHICZNE – profilaktyka, leczenie

prowadzenie: dr Wojciech Pabjańczyk – lekarz psychiatrii

 

25.09 (piątek)

 

godz. 17.00

Zapraszamy na Walne Zgromadzenie

Zapraszamy na Walne Zgromadzenie 29 Września 2020 r. godz. 16:30 w siedzibie Stowarzyszenia ul. Piotrkowska 38 lok 9U 

Relacja z Pikniku TV TOYA

Relację z Pikniku podwórkowego, Tu Mieszkam, uczę się, dbam o zdrowie, można zobaczyć już w najbliższy piątek 25 września o godzinie 17.00 w TV Toya w programie Prosto z miasta. Link: Link do reportażu TV TOYA

Nadchodzące wydarzenia

ZAPRASZAMY NA PIKNIK PODWÓRKOWY – ULOTKA WYDARZENIA DO POBRANIA  

Już jutro wraz Łamigłówka – „Nauka to zabawa”, Pracownia artystyczna PAPAZ, mieszkańcami zapraszamy na podwórko przy ul. Piotrkowskiej 38 na piknik podwórkowy „Tu mieszkam, uczę się, dbam o zdrowie” w ramach programu Moje miejsce na Ziemi. W programie występy muzyczne, zabawy z animatorem , prezentacja i wystawa konkursu „Prześwity bramowe”, warsztaty makramy, tkania oraz stoiska prowadzonych  programów Asystenta Osoby Niepełnosprawnej, programu wsparcia dla rodzin osób chorujących psychicznie TRANSFER( konsultacje z psychologiem, pracownikiem socjalnym). Udział jest bezpłatny. Do zobaczenia!

 

Wsparcie w organizacji Pikniku: FundacjaOrlen @FundacjaORLEN, firma Ziaja, firma Rossmann, firma IP Sound, Kawiarnia Miriam, Targowisko Zielony Rynek, Just Lodz, Łódzka Izba Architektów, Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych. 
 

19 IX 2020 r godzina 12:00 – 17:00 Piotrkowska 38 lok 9U.

 
 

Program ogólny do pobrania 

Udział w Pikniku jest bezpłatny

WRZESIEŃ

Walne zebranie w sprawie sprawozdania za rok 2019 r. – 29 wrzesień 2020 r. Wtorek godz 16:30 I termin 17:00 II termin. Zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią Covid – 19. Prosimy o potwierdzenie udziału, osobistego 

MAJ

Gdy w całym kraju w najlepsze trwa epidemia, a wiele osób pracuje zdalnie, Stowarzyszenie idzie za tym przykładem i swoją działalność przenosi (na ile to możliwe) do Internetu.

Podopieczni programu Opiekuńcza Łódź – Bis łączą się z innymi Podopiecznymi oraz asystentami, by dowiedzieć się czegoś nowego, a przy okazji walczyć z samotnością. W tym miesiącu poruszony zostanie m.in. temat bezpieczeństwa w Internecie, nauki makramy, motywacji czy wpływu stylu życia na zdrowie.

Także członkowie programu Transfer nie próżnują i pracują zdalnie – w tym miesiącu przeprowadzone zostaną szkolenia m.in. „Optymizmu można się nauczyć” oraz podstaw tematyki mindfulness.Pik

Stowarzyszenie można wspierać przesyłając darowiznę lub 1% podatku. Dziękujemy!

Nr KRS: 0000207011

Nr konta bankowego:

25 1500 1038 1210 3007 7890 0000

Bank BZ WBK oddział Łódź

Stowarzysznie „Dla Rodziny”

Organizacja Pozarządowa

Siedziba

ul. Piotrkowska 38 lok 9U 90-265 Łódź

Contacts

+42 616 05 16 
stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl

Aktualny Zarząd Stowarzyszenia 2019r.:

 • Piotr Chuchler – Prezes Zarządu
 • Tadeusz Klemba – Wiceprezes Zarządu
 • Halina Jastrzembska – Skarbnik Zarządu
 • Kamila Morawska – Sekretarz Zarządu
 • Krzysztof Jaraczewski – Członek Zarządu
Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia:
 • Wacław Podwysocki
 • Zenon Wybrański


V Zarząd Stowarzyszenia – kadencja  2014 – 2018

 • Piotr Chuchler – Prezes Zarządu
 • Tadeusz Klemba – Wiceprezes Zarządu
 • Zdzisława Urbaniak – Skarbnik
 • Halina Jastrzembska – Członek Zarządu
 • Wybrański Zenon – Sekretarz Zarządu

Komisja Rewizyjna stowarzyszenia – kadencja 2014 – 2018

 • Janowska Maria
 • Marczyńska Bożena
 • Wolniak Bożena

III Zarząd stowarzyszenia – kadencja 2011-2014

 • Piotr Chuchler – Prezes Zarządu
 • Tadeusz Klemba – Wiceprezes Zarządu
 • Zdzisława Urbaniak – Skarbnik Zarządu
 • Ewa Gierach – Sekretarz Zarządu
 • Zenon Wybrański – Członek Zarządu

Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia – kadencja 2011-2014

 • Maria Janowska – przewodnicząca komisji
 • Halina Jastrzembska – członek komisji
 • Bożena Marczyńska – członek komisji

Władze wybrane na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo Wyborczym w dniu 14 kwietnia 2011r


II Zarząd Stowarzyszenia – kadencja 2008-2012

 • Piotr Chuchler – Prezes Zarządu
 • Barbara Durka – Wiceprezes Zarządu ( w miejsce Jadwigi Grzesik)
 • Zenon Wybrański – Skarbnik Zarządu

Komisja rewizyjna kadencji 2008-2012

 • Maria Janowska
 • Izabela Ligier
 • Bogdan Przedecki

Skład Zarządu Stowarzyszenia w latach wcześniejszych:

Lata 2004 -2008 (I zarząd stowarzyszenia)

 • Maria Janowska – Prezes
 • Izabela Ligier – Skarbnik
 • Jolanta Baranowska – Sekretarz