2008

 

Termin  spotkań jakie odbyły się w miesiącu sierpniu i wrześniu:

25 sierpnia 2008, godz. 17.00
"Jak możemy pomóc  osobie chorującej i sobie" - spotkanie dedykowane nowym rodzinom - 08 wrzesień 2008, godz. 17.00
"Jak możemy pomóc  osobie chorującej i sobie" - spotkanie dedykowane nowym rodzinom - 30 wrzesień 2008, godz. 17.00

 

Spotkania odbywają się w ośrodku Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych przy ul. Zawiszy Czarnego 22

Informacje pod tel: 0 42 616 06 20

 

Spotkanie prowadzi psycholog mgr Anna Owczarek

 • "Rola oddziałów dziennych w systemie opieki nad osobami chorującymi psychicznie"

  Kolejne spotkanie z cyklu spotkań psychedukacyjnych dla rodzin odbędzie się w poniedziałek 8 grudnia o godz. 17.00.

 • Spotkanie grup rodzin z psycholog Magdaleną Podwysocka

  Kolejne spotkanie dla rodzin i opiekunó osób chorujących psychicznie z psycholog  mgr Magdaleną Podwysocką odbędzie się w najbliższy poniedziałek (24 listopada) o godz. 16.30 w ośrodku TPN przy ul. Zawiszy Czarnego 22. Spotkanie będzie miało charakter psychoedukacyjny.

   

  Cykl spotkań realizowany jet dzięki programowi finansowanemu ze środków UMŁ w ramach zadania Rehabilitacja psychologiczna dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

 • Spotkanie psychoedukacyjne dla rodzin kończące cykl z IPPiEZ

  Zapraszamy  na spotkanie psychoedukacyjne z terapeutą rodzinnym mgr. Elżbietą Sońtą. Będzie to ostatnie spotkanie z cyklu realizowanego wraz z  IPPiEZ w Warszawie w ramach grantu konkursowego "Akademia Pacjenta 2008".
  Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby!

   

 • Spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy

  W najbliższą środę(19 listopada), o godzinie 17.00 zapraszymy rodziny i opiekunów na spotkanie w ramach dnia otwartego w Środowiskowym Domu Samopomocy prowadzonego przez TPN w Łodzi przy ul. Czarnieckiego 4.

 • Kolejne wyjazdowe szkolenie dla rodzin i opiekunów w Ośrodku Szkoleniowym "KŁOS" w Jedliczach

  Już 10 listopada po raz trzeci rodziny wezmą udział w szkoleniu w firmie społecznej w Ośrodku Szkoleniowym KŁOS w Jedliczach. Spotkania wyjzadowe są zawsze wypełnione zajęciami z zakresu psychoedukacji. Tym razem rodziny zapoznają się dodatkowo z zagadnieniami związanymi z aktywizacją zawodową oraz ekonomią społeczną.  Firma społeczna KŁOS jest do tego najodpowiedniejszym miejscem!

   

   

  program spotkania pobierz stąd: program

 • Spotkanie z prawnikiem

  W najbliższy poniedziałek 20 pażdziernika 2008, o godz. 16.30 zapraszamy rodziny i opiekunów osób chorych psychicznie na spotkanie  z prawnikiem Ewą Wożniak.

   

 • Grant z Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w Warszawie

  Stowarzyszenie "Dla Rodziny" otrzymało grant na realizację w roku 2009 zadania pomocy psychologicznej dla rodzin osób chorujących psychicznie.

   

 • Wizyta w radomskiej firmie społecznej "Gospoda Jaskółeczka"

  W dniach 18-19 września Stowarzyszenie "Dla rodziny" uczestniczyło w wizycie studyjnej, której celem było zapoznanie się z działalnością firmy społecznej "Gospoda Jaskółeczka" prowadzonej przez radomskie stowarzyszenie „Wzajemna Pomoc”.

   

 • Schizofrenia-Otwórzcie Drzwi 2008 - relacja

  Dziękujemy wszystkim za udział w teorocznych obchodach kampanii. Zapraszamy za rok do Jedlicz na VIII edycję kampanii i na IV Bieg Solidarności.

 • Festyn na Rynku Manufaktury

  „SCHIZOFRENIA - OTWÓRZCIE DRZWI"

  Termin: 14 września 2008

  Miejsce: Rynek Manufaktury - Łódź, ul. Karskiego 5

   

   

  Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi dr Jerzego Kropiwnickiego

   

 • Schizofrenia-Otwórzcie Drzwi 2008

  Zapraszamy na obochody ogólnopolskiej kampanii "Schizofrenia-Otwórzcie Drzwi"

   

   

  Obchody odbywać się będą jednocześnie w kilku największych miastach Polski pod hasłem "Rodzina partnerem w leczeniu". W Łodzi główne obchody zorganizowane będą na Rynku Manufaktury lecz już dzień wcześniej - w sobotę w łódzkim Arturówku wystartuje III Bieg Solidarności.

 • III Bieg Solidarności

  Już po raz trzeci spotykamy się na biegu pod hasłem solidarności z osobami chorującymi psychicznie. To ważny wyraz solidarności i zrozumienia dla osób chorujących na schizofrenię, który pozwoli zastąpić napiętnowanie i ton sensacji zrozumieniem i akceptacją.

   

  Miejsce: Arturówek ul. Skrzydlata 75, ośrodek MOSiR Łódź,

  Termin: 13 września 2008 (sobota)

  Dystans: 10km(mężczyźni), 5km(kobiety) i 1500m (bieg rekreacyjny)

   

 • Rok 2008 pod hasłem „Rodzina partnerem w leczeniu”

  W roku 2008 Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego przyjął hasło „Rodzina partnerem w leczeniu”. Hasło to obowiązywać będzie podczas kampanii "Schizofrenia-Otwórzcie Drzwi".

   

 • Projekt z Urzędem Miasta Łodzi

  Stowarzyszenie "Dla Rodziny" od  maja realizuje wspólnie Miastem Łódź projekt w ramach zadania: I c. Rehabilitacja psychologiczna dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin .

   

 • Zespół Leczenia Domowego

  Zespół opieki i leczenia środowiskowego (domowego) powołany został dla osób chorujących psychicznie, które z powodu choroby maja trudności z korzystaniem z form leczenia dostęppnych poza domem.

  W skład zespołu terapeutycznego wchodzi: lekarz psychiatra, psycholog, pracownik socjalny. W roku 2008 stowarzyszenie objęło programem leczenia domowego trzy osoby.


  Ta forma oparcia prowadzona była do końca roku 2008.

   

   

  Program pn. Zespół Opieki i Leczenia Środowiskowego realizowany jest w roku 2008 (maj - grudzień) przy finansowym wsparciu Regionalnego Centrum Pomocy Społecznej przy Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi na podstawie umowy z Zarządem Województwa Łódzkiego.

 • Program z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej

  Innowacyjne wsparcie kompleksowego systemu pomocy dla osób chorujących psychicznie poprzez uwzględnienie i wzmocnienie roli rodziny w procesie terapii.

   

  W ramach projektu zostanie zorganiowany kompleksowy cykl szkoleń dla rodzin osób chorujących psychicznie. Szkolenia odbywać się będą nie tylko w Łodzi ale także w prowadzonej przez TPN Firmie Społecznej  - Ośrodku Szkoleniowym  "KŁOS" w Jedliczach. W projekcie zaplanowane sa trzy wyjazdowe sesje do O.Sz. "Kłos".

   

   

  W ramach szkoleń rodziny będą miały okazję skorzystać z pomocy terapeutów oraz lekarzy, uzyskać odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, poszukać nowych rozwiązań.

  Zaplanowana jest także wizyta studyjna w prężnie działającej Firmie Społecznej "Gospoda Jaskołeczka" prowadzonej przez stowarzyszenie  "Wzajemna Pomoc" z Radomia. Firma ta została założona przez stowarzyszenie rodzin w których bliska osoba cierpi z powodu choroby psychicznej.

   

  W ramach programu stowarzyszenie włączy się czynnie w łódzkie obchody ogólnopolskiej kampanii społecznej "Schizofrenia-Otwórzcie Drzw" oraz prowadzonym w jej ramach III Bieg solidarności z osobami chorującymi psychicznie" Doskonałym pretekstem jest tegoroczne hasło "Rodzina partnerem w leczeniu". Hasło to zostało ogłoszone przez Zarząd główny PTP, który dostrzegł rolę rodziny w procesie leczenia i tym samym chciał podkreślić, że rodzina jest równorzędnym partnerem w triadzie lekarz-pacjent - rodzina.

   

  Dzięki realizacji programu wzmocnina zostanie rola rodziny, co mamy nadzieję będzie przekładało się na wzmocnienie sieci oparcia dla osób chorjących psychicznie.

   

  Również dzięki realizacji zadania z MPiPS powstała strona internetowa stowarzyszenia.

   

   

   

  Projekt "Rodzino-nie jesteś sama" realizowany w okresie od lipca do grudnia 2008 w oparciu o umowę z MPIPS w ramach zadania:

  FINANSOWE WSPARCIE  W 2008 r. REALIZACJI PROJEKTÓW Z  ZAKRESU ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA SIECI OPARCIA SPOŁECZNEGO DLA OSÓB Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI