Wzięliśmy udział w 7. Biegu Solidarności (kliknij w tytuł)

13 września o godz. 12.00 wystartował 7. Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię. Rekreacyjny Klub Biegowy "Dla Rodziny" czynnie uczestniczył w przygotowaniach do tej imprezy.  Bieg został reaktywowany po 3-letniej przerwie, więc było sporo obaw czy się uda. Organizatorów gościł tym razem Skansen Lotniczy na Lublinku - tam zorganizowaliśmy biuro biegu. Zaplanowane zostały jak zwykle dwa dystanse-krótki 2 km wiódł uliczkami osiedla Rokicie, dłuższy-13 km to był trasa dla wymagających biegaczy-wiódł ścieżkami przełajowymi wokół lotniska Lublinek, uroczyska Lublinek i uliczkami Rokicia.

Na starcie stanęło czworo zawodników RKB "Dla Rodziny": Aneta Grzyb, Anastazja Ciupa i Marcin Zalewski na dystansie 2km i Jacek Kuna na dystansie 13 km.

Początek biegu był swoistym happeningiem-zawodnicy musieli "rozbić" mur ze styropianowych cegieł, aby zamanifestować, że trudności związane z niepełnosprawnością da sie pokonać a zawodników nic nie dzieli, bo... jesteśmy tacy sami.

Dynamiczna rozgrzewka z towarzyszeniem muzyki, poprowadzona przez trenerkę Magdalenę Chajdys, wprawiła wszystkich w dobre humory i wyzwoliła wolę walki o medale. Razem z innymi zawodnikami pobiegli znakomici goście: honorowy patron biegu prof. Piotr Gałecki, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Psychiatrii (gratulujemy wspaniałej formy i 15. miejsca na mecie!) oraz 83-letni nestor polskich biegaczy Mistrz Świata Seniorów w Maratonie - Jan Morawiec.

Miło nam zawiadomić, że obaj zawodnicy RKB "Dla Rodziny" stanęli na podium : Marcin Zalewski zajął 3. miejsce na dystansie 2km w kategorii: osoby niepełnosprawne (mężczyźni) a Jacek Kuna 2. miejsce na dystansie 13 km w kategorii osoby niepełnosprawne. Na podium stanęła też Anastazja Ciupa, która zajęła 3 miejsce w kategorii: osoby niepełnosprawne (kobiety)