Wakacyjne spotkanie w Toruniu

18 sierpnia w Toruniu zaprezentował się Harcerski Zespół Artystyczny "Krajki" z Łodzi. Koncert pod tytułem "Ach, jak przyjemnie" na który złożyły się popisy wokalne i taneczne m.in. piosenka z filmu "Zapomniana melodia", którą śpiewały dwie gwiazdy przedwojennego polskiego kina -torunianka Helena Grossówna i łodzianka-Jadwiga Andrzejewska, stał się okazją do miłego spotkania integracyjnego stowarzyszeń samopomocowych z różnych miast. Organizatorem imprezy, która miała miejsce na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy było łódzkie Stowarzyszenie "Dla Rodziny" i Toruńskie Stowarzyszenie "Współpraca". Gośćmi spotkania, które miało charakter pikniku rodzinnego, byli podopieczni toruńskiego stowarzyszenia oraz ich rodziny a także przedstawiciele organizacji pomocowych, działających na rzecz zdrowia psychicznego z Łodzi, ("Dla Rodziny") Torunia (Współpraca") i Bydgoszczy ("Klub Wsparcia Psychicznego").  W miłej plenerowej atmosferze przy poczęstunku, przygotowanym przez podopiecznych ŚDS, mogliśmy podzielić się doświadczeniami i uwagami na temat sytuacji osób z problemami psychicznymi, na temat programów wspierających egzystencję i rozwój takich osób. Impreza była przygotowana niezwykle starannie, co jest zasługą Pani Marzeny Wolskiej-kierownika ŚDS i kierowanego przez nią zespołu.

"Krajki" zaprezentowały się zachwycająco, publiczność słuchała i oklaskiwała a nawet spontanicznie przyłączała się do tanecznych popisów. Dziękujemy zespołowi za przyjęcie zaproszenia i piękny, radosny występ, który umilił czas podopiecznym ŚDS i ich rodzinom a dla nas był okazją do pochwalenia się urodą i talentem młodych łodzianek z zespołu, który lubimy i z którym od lat współpracujemy. Miłe spotkanie w ogrodzie Stowarzyszenia "Współpraca" było też okazją do zaprezentowania krótkiego wspomnienia o wielkich gwiazdach ekranu-Helenie Grossównie i Jadwidze Andrzejewskiej, przygotowanego przez Klub Miłośników PKP oraz ciekawostek o historii Torunia m.in. dworku hrabiego Rubinkowskiego - obiektu użytkowanego przez toruńskie stowarzyszenie. Dało też możliwość członkom Związku Stowarzyszeń "Pol-Familia" omówienia problemów ważnych dla środowiska osób z niepełnosprawnością psychiczną a także posmakowania miłego wakacyjnego relaksu.

Piękny koncert "Krajek", smaczny poczęstunek, piękne otoczenie, słoneczna pogoda i możliwość spotkania z przyjaciółmi sprawiły, że ten dzień tegorocznego lata zapisze się na długo w naszej pamięci. Przypominać nam będzie o tym niezwykły prezent-okazała figurka anioła-symbolu Torunia, którą wręczył prezesowi Piotrowi Chuchlerowi przedstawiciel gospodarzy. Drugą figurkę aniołka dostały "Krajki" wraz z życzeniami sukcesów i ponownym zaproszeniem do Torunia.