• logo VI Biegu
  logo VI Biegu
 • Start V Biegu, 2010r.
  Start V Biegu, 2010r.
 • Otwarcie biegów
  Otwarcie biegów
 • Piotr Kędzia -olimpijczyk
  Piotr Kędzia -olimpijczyk
 • 1. przejazd trasy na wózku
  1. przejazd trasy na wózku
 • Bieg Przedszkolaka 2010r.
  Bieg Przedszkolaka 2010r.
 • Na trasie w Grotnikach
  Na trasie w Grotnikach
 • logo programu
  logo programu

VI Bieg Solidarnośc i- Droga do Siebie 2011

"Życie może być ChAD-owe"

11 września 2011

 

Już po raz szósty zapraszamy na Bieg Solidarności - "Droga do Siebie", który odbędzie się w dniu 11 września  w Jedliczach w ramach upowszechniania programu edukacyjnego„Droga do Siebie " ( www.drogadosiebie.pl)

→ Zapisy: przejdź
Regulamin Biegu: pobierz, przeczytaj
→Trasa 10km: pobierz, trasa 1500m
→ Program imprezy: pobierz
Plakat VI Biegu: zobacz
Projekt koszulki: zobacz

→Wyniki 10(~11)km: pobierz

Wyniki: 1500m

 

 

Tradycyjnie bieg składa się z dwóch dystansów: 1500 metrów oraz 10 km. Krótki dystans daje możliwość udziału amatorom zaczynającym bieganie jak i i tym, którzy po prostu chcą przyłączyć się do idei programu i zamanifestować swoje poparcie. Bieg ma charakter integracyjny, biorą w nim udział również osoby niepełnosprawne.

Atrakcją biegu są niewątpliwie: trasy biegu, które prowadzą przez znane tereny rekreacyjne Grotnik; wydarzenia towarzyszące zawodom; gościnność ośrodka oraz poza sportowy, społeczny wymiar imprezy. Kampanii towarzyszą występy sceniczne, stoiska promocyjne, spotkania ekspertów, konkursy i zabawy dla dzieci. Po raz pierwszy trasa biegu pozostanie niezmieniona względem poprzednich edycji, dzięki czemu biegacze, którzy startowali rok temu będą mogli porównać osiągnięte wyniki a tym samym i swoją kondycję.

Dla Dzieci

W ramach imprezy zawsze pamiętamy o najmłodszych. Kształtowanie postawy i zdrowego, sportowego sposobu życia warto zaczynać jak najwcześniej.  Dla dzieci przygotowaliśmy występy sceniczne oraz jak zwykle krótki  Bieg Przedszkolaka. W Biegu Przedszkolaka nie ma klasyfikacji - każde dziecko jest zwycięzcą i każde odbiera upominek - tu liczy się sam udział, uśmiech i radość ze wspólnej zabawy. W tym roku po raz pierwszy do startu zapraszamy także w osobnej kategorii uczniów pierwszych klas szkół podstawowych.

Przesłanie kampanii a sport

Włączenie sportu w kampanię i ideę walki z uprzedzeniami i stereotypami jest elementem łódzkich obchodów kampanii. Poprzez wysiłek i sportową rywalizację zawodnicy w sposób symboliczny ale i dosłowny pokonują bariery - przezwyciężanie trudności i przekraczanie barier jest bowiem wpisane w naturę sportu. Sport jest także symbolem zdrowia - zgodnie z hasłem w zdrowym ciele zdrowy duch - rekreacja fizyczna jest równie ważna dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Bieg jest częścią kampanii, która odbywa się w formie festynu lub happeningu i każdego roku przyciąga kilkuset  uczestników: zawodników, grono kibiców, rodziny.

W roku 2011 Bieg odbędzie się w ramach obchodów Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię i programu "Droga do Siebie". Bieg będzie także promował Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypadający na każdego roku w dniu 10 października.

 

Malownicza okolica, przyjazna atmosfera, gościnność ośrodka oraz szczytny cel niech bedzie zachętą do udziału! Spotkajmy się zatem w drugą niedzielę września w Jedliczach na kolejnym VI Biegu Solidarności!

 • trasa Biegu Solidarności Droga do Siebie - 10km

 

Zobacz jak dojechać na start.

 

Relacja z V Biegu Solidarności - Droga Do Siebie: zobacz

 

Dotychczasowe hasła kampani:

 1. Słowo może ranić, słowo może leczyć - 2005
 2. Razem w pracy - razem w życiu - 2007
 3. Rodzina Partnerem w leczeniu - 2008
 4. Kościół jest z nami - 2009
 5. Umacnianie i Zdrowienie - 2010

Historia

Bieg Solidarności powstał w 2006r. i od początku był związany z obchodami kampanii społecznej, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy z obszaru zdrowia psychicznego. Pierwszy Bieg Solidarności, dodatkowo uświetnił uroczystość otwarcia Ośrodka Szkoleniowego "KŁOS" - pierwszej firmy społecznej w Regionie Łódzkim, zatrudniająca osoby z niepełnosprawnością psychiczną.