Spotkania psychoedukacyjne dla rodzin i opiekunów

 

Zapraszamy rodziny i opiekunów na spotkania psychoedukacyjne z terapeutami i lekarzami. Spotkania grup psychoedukacyjnych odbywać się będą w ostatni czwartek miesiąca pod adresem: ul. Piotrkowska 38 lok 9, prawa oficyna gdzie mieści się siedziba stowarzyszenia.

 

Terminy najbliższych spotkań: patrz w zakładce Aktualności

 

 

 

Zgłoszenia poprzez e-mail:.stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl

 

Osoby zainteresowane udziałem w programie psychoedukacyjnym prosimy o potwierdzenie terminu i zgłaszanie się poprzez e-mail: stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl, lub telefonicznie: 42 616 05 16

 

 

 


Spotkania zrealizowane w roku 2010

 

Listopad

4 listopada 2010 - II wykład  dr. Tadeusza Pietrasa. Warsztat poświęcony będzie farmakoterapii i najnowszym lekom wspomagającym leczenie. Spotkanie odbędzie się przy ul. Zawiszy 22, sala świetlicowa godz. 17.00 -19.00. Podczas spotkania będzie możliwość umówienia się na konsultacje indywidualne.

12 listopada 2010 -spotkanie z psychoterapeutą Elżbietą Sońtą

26 listopada 2010 - spotkanie z psychoterapeutą Elżbietą Sońtą. Spotkanie odbędzie się przy ul. Zawiszy 22, sala świetlicowa Mieszkań Chronionych(I p.)godz. 17.00 -19.00.


Grudzień

02 grudnia 2010 (czwartek) - Leczenie w schizofrenii - spotkanie z lekarzem psychiatrą dr Ewą Murak-Kozanecką. 17.00-19.00

10 grudnia 2010 (piątek)- Struktura rodziny - spotkanie z psychoterapeutą Elżbietą Sońtą. Spotkanie odbędzie się przy ul. Zawiszy 22, sala świetlicowa Mieszkań Chronionych(I p.)godz. 17.00 -19.00.

16 grudnia 2010 (czwartek)- Mieszknia Chronione - ważnym elementem oparcia środowiskowego. Spotkanie poprowadzi  psycholog mgr  Anna Owczarek - kierownik Mieszkań Chronionych, prowadzonych przez TPN. Spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat potrzeb i roli tej formy oparcia. Będzie można uzyskać praktyczne informacje na temat: procedury uzyskania miejsca, kto może ubiegać się o miejsce MCh, jakie są odpłatności itp.   Kierownik odpowie na pytania uczestników.

 

Zapraszamy, informacje: 42 6160516, e-mail: dla_rodziny@free.ngo.pl

Spotkania realizowane w ramach programu edukacyjnego "Droga do Siebie" dzięki wsparciu finansowemu AstraZeneca Pharma Polska.

 


Październik 2010

10 października 2010 - Otwarte warsztaty podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego(WMHDay2010). Jedlicze k/Grotnik, ośrodek "Zacisze".

  • godz. 14.30 - Przymierze terapeutyczne jako relacja wspomagająca leczenie, psychoterapeuta PTP E. Sońta
  • godz. 15.00 - Rola aktywiazacji zawodowej dla osób po kryzysie psychicznym-  psycholog mgr H. Kulawczyk

Podczas warsztatów zostaną przedstawione założenia ogólnopolskiego programu "Droga do Siebie", którego twórcą jest m.in. prof. De Barbaro . Wstęp do programu przedstawi Anika Paliszewska - koordynator programu. Zapraszamy do Jedlicz.

 

22 października 2010(piątek) -spotkanie z psychoterapeutą Elżbietą Sońtą. Spotkanie odbędzie się przy ul. Zawiszy 22, sala świetlicowa MCH(I p.)godz. 17.00 -19.00.


Listopad2010

4 listopada 2010 - II wykład z dr Tadeuszem Pietrasem. Warsztat poświęcony będzie farmakoterapii i najnowszym lekom wsomagającyhc leczenie. Spotkanie odbędzie się przy ul. Zawiszy 22, sala świetlicowa godz. 17.00 -19.00. Podczas spotkania będzie możliwość umówienia się na konsultacje indywidualne.

26 listopada 2010 - spotkanie z psychoterapeutą Elżbietą Sońtą. Spotkanie odbędzie się przy ul. Zawiszy 22, sala świetlicowa Mieszkań Chronionych(I p.)godz. 17.00 -19.00.


Grudzień

10 grudnia 2010 - spotkanie z psychoterapeutą Elżbietą Sońtą. Spotkanie odbędzie się przy ul. Zawiszy 22, sala świetlicowa Mieszkań Chronionych(I p.)godz. 17.00 -19.00.


 

Spotkania już zrealizowane:

3 września b.r. o godz.17.00. w sali konferencyjnej TPN przy ul. Krawieckiej 10 abc. Spotkanie poprowadzi psychoterapeuta PTP Elżbieta Sońta. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie po przerwie wakacyjnej.

 

17 września zapraszamy na drugie spotkanie z psychoterapeutą Elżbietą Sońtą. Spotkanie odbędzie się przy ul. Zawiszy 22, sala świetlicowa MCh (I p.)godz. 17.00 -19.00.

 

Z kolei 23 września zapraszamy na warsztat z dr. Tadeuszem Pietrasem. Warsztat poświęcony będzie współpczesnym koncepcjom leczenia chorób psychicznych. Spotkanie odbędzie się przy ul. Zawiszy 22, sala świetlicowa godz. 17.00 -19.00. Podczas spotkania będzie możliwość umówienia się na konsultacje indywidualne.

 

Spotkania psychoedukacyjne w okresie wrzesień-grudzień odbywać się będą w ramach programu "Droga do siebie". Opracowywany przez znanych terapeutów, lekarzy i psychologów program  "Droga do siebie" realizowany jest od sierpnia w kilkunastu stowarzyszeniach w Polsce. Stowarzyszenie "Dla Rodziny" bierze w nim udział, dzięki czemu od września rozpoczniemy pierwsze warszataty i spotkania psychoedukacyjne z osobami chorującymi i osobami bliskimi.

W pierwszej połowie roku w ramach programu odbywały się zajęcia dla psychoterapeutów, które prowadzili: dr Krystyna Ostoja-Zawadzka oraz prof. Bogdan de Barbaro.

Autorzy programu piszą na stronie:

Program edukacyjny DROGA DO SIEBIE opracowano dla osób chorych na dwa główne typy psychoz: schizofrenię i chorobę afektywną dwubiegunową (maniakalno-depresyjną). Problemy i stany emocjonalne, towarzyszące obu zaburzeniom dotyczą nie tylko pacjentów, ale także ich otoczenia, dlatego program kierowany jest także do bliskich i przyjaciół osób chorych oraz do psychiatrów oraz psychoterapeutów, którzy odgrywają kluczową rolę w wyznaczaniu kierunku leczenia.

 

W ramach programu w podłódzkich Jedliczach obchodzony będzie Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i V. Bieg Solidarności

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie programu: www.drogadosiebie.pl

 

 

Strony: 1 2 Następna »