Schizofrenia-Otwórzcie Drzwi 2009

 

W tym roku łódzkie obchody kampanii odbędą się w Jedliczach k/Grotnik - miejscu, gdzie od trzech lat prowadzony jest Ośrodek Szkoleniowy "Kłos" -  firma społeczna zatrudniająca osoby po przebytym kryzysie psychicznym.


Łódzkie obchody kampanii odbędą się na sportowo, a ich głównym  punktem będzie  IV Bieg Solidarności.

Obchody kampanii "Otwórzmy Drzwi" odbywają się każdego roku w kilku najwiekszych miastach w Polsce i zwykle przybierają charkter festynów, ulicznych happeningów, seminariów, konkursów artystycznych. Jedynie łódzkim obchodom towarzyszy dodatkowo wydarzenie o charakterze sportowym i można powiedzieć, że Bieg Solidarności stał się już ich charakterystycznym elementem .Każdego roku na starcie integracyjnego biegu staje kilkaset osób dajc tym samym wyraz  zrozumienia dla trudnego problemu, jakim jest choroba psychiczna. Poprzez wysiłek i sportową rywalizację biegacze w sposób symboliczny pokonują bariery - przezwyciężanie trudności i przekraczanie barier jest bowiem wpisane w naturę sportu. Sport jest także symbolem zdrowia - zgodnie z hasłem w zdrowym ciele zdrowy duch -rekreacja fizyczna jest równie ważna dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Zapisy do IV Biegu Solidarności <<< KLIK>>>>

 

Jak zwykle nie zabraknie okazji do spotkań i integracji środowiska osób pracujących w ona rzecz zdrowia psychicznego, opiekun ów, lekarzy, rodzin a takze przedstawicieli lokalnych władz i instytucji i duchowieństwa. Poza częścią happeningową w  Ośrodku Szkoleniowym "KŁOS" dbędzie się spotkanie ekspertów, poświęcone wybranemu zagadnieniu z obszaru zdrowia psychicznego. Na rok 2009 Polskie Towarzystwo Psychiatryczne ogłosiło dla kampanii hasło "Kościół jest z nami" zwracając tym samym uwagę na rolę wsparcia duchowego w sytucji cierpienia związanego z chorobą.

IV Bieg Solidarności jest współfinansowany ze środków PFRON.


W imieniu stowarzyszenia "Dla Rodziny", serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!!