Relacja z biegu w Konstantynowie 9 XI 2014

9 listopada w Konstantynowie Łódzkim odbyła się kolejna impreza sportowa, promująca ścieżki biegowe w województwie łódzkim. Wzięło w niej udział 3 zawodników z RKB „Dla Rodziny”. Trasa biegowa liczyła 6,5 km, była też ścieżka dla amatorów nordic walking.

 

Trasa biegu była bardzo przyjemna a na starcie stawili się między innymi: minister sportu-Andrzej Biernat i utytułowany lekkoatleta -Artur Partyka.

 

Na imprezie pojawili się też przedstawiciele lokalnych władz: marszałek województwa łódzkiego-Witold Stępień i burmistrz Konstantynowa Łódzkiego-Henryk Brzyszcz.

 

W biegu głównym zwyciężył Łukasz Zakrzewski, a wśród pań najszybsza była Katarzyna Oleś. Wyróżniono też zawodników w klasyfikacji Nordic walking i w kategorii 55+. Wszyscy oni otrzymali okazałe puchary.

 

Każdy z zawodników dostał pamiątkowy dyplom i koszulkę z biało-czerwonym motywem. Organizatorzy przygotowali też smaczny ciepły posiłek.

 

Atrakcją było wspólne ognisko i śpiewanie pieśni patriotycznych, w związku z nadchodzącym Świętem Niepodległości.

 

Panowała miła, koleżeńska atmosfera a liczba uczestników świadczy o tym, że imprezy promujące ścieżki biegowe w naszym województwie, zyskują coraz większą popularność.