III Bieg Solidarności

Bieganie to jedna z najprostszych i najzdrowszych form aktywności ruchowej. Można biegać niemal wszędzie. To doskonały sposób na zachowanie sprawności fizycznej, czy utrzymanie prawidłowej wagi. Zgodnie z prawdą znanego powiedzenia„ w zdrowym ciele zdrowy duch" bieganie wzmacnia także psychikę: rozładowuje napięcie, wzmacnia odporność na stres, poprawia nastrój i przyczynia się do uregulowania trybu życia.

 

Już po raz trzeci spotykamy się na biegu pod hasłem solidarności z osobami chorującymi psychicznie. W roku 2007 ubiegłym biegliśmy pod hasłem „Nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego" w roku bieżącym hasłem jest: „Rodzina partnerem w leczeniu". Poprzez udział w biegu włączamy się w ideę ogólnoświatowej kampanii. To ważny wyraz solidarności i zrozumienia dla osób chorujących na schizofrenię, który pozwoli zastąpić napiętnowanie i ton sensacji zrozumieniem i akceptacją.

 

Bieg główny:

  • 10km - mężczyźni, 5km - kobiety

Bieg rekreacyjny:

  • 1500 m

Start Biegów:

  • godz. 11.00 - bieg rekreacyjny na dystansie 1500m,
  • godz. 11.30 - bieg główny na dystansie 10 km,

Zapisy: 0d godz. 9.00 w ośrodku MOSiR w Arturówku

Miejsce: Arturówek ul. Skrzydlata 75, ośrodek MOSiR Łódź,

Termin: 13 września 2008 (sobota)Bieg zaliczany do GRAND PRIX ARTURÓWKA 2008 ♦ informacje na: www.biegampolodzi.go.pl

III Bieg Solidarności zorganizowany przy udziale środków PFRON i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 

Organizatorzy biegu: Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Rodzin Działających na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Dla Rodziny". Klub Biegacza „Arturówek Łódź". Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji MOSiR Łódź