GODNOŚĆ A ZDROWIE PSYCHICZNE- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 10.10.2016 r.

Hasło tegorocznych obchodów Dnia Zdrowia Psychicznego brzmi: Godność a zdrowie psychiczne: pierwsza pomoc psychologiczno-psychiatryczna dla wszystkich i wskazuje na konieczność rozwoju psychiatrii środowiskowej, która we współpracy z organizacjami pomocowymi mogłaby wiele zrobić dla polepszenia stanu pierwszej pomocy psychiatrycznej, gdyż w odróżnieniu od pierwszej pomocy w obszarze zdrowia fizycznego, nie jest ona dostępna dla wszystkich. Trzeba to zmienić, a zadanie jest ważne z uwagi na to, że co czwarta osoba doświadcza problemów z własną psychiką.

Stowarzyszenie Rodzin Działających na Rzecz Zdrowia Psychicznego "Dla Rodziny" zaprasza 12 października o godz. 17.00 członków rodzin, sprawujących opiekę nad osobami niepełnosprawnymi chorującymi psychicznie na spotkanie z psychologiem. Spotkanie będzie miało charakter informacyjno-edukacyjny i będzie prowadzone przez doświadczoną psycholog - Martę Ziętal. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie telefoniczne, mailowe lub osobiste. Telefon: 426160516, e-mail: stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl, adres: Łódź ul. Próchnika 7 (wejście z bramy przez podwórko, na domofonie wybrać 77).

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Zdrowia Psychicznego 10 października w godzinach 14.00-19.00 odbędą się bezpłatne konsultacje i warsztaty "Jak radzić sobie ze stresem", których organizatorem jest Stowarzyszenie "Pomost". Miejsce konsultacji-Siedziba Stowarzyszenia "Pomost" ul. Próchnika 7 (wejście z ulicy).

Konsultacje będą udzielane przez lekarzy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, specjalistów leczenia uzależnień i pomocy terapeutycznej rodzinie. Nie jest wymagana rejestracja ani ubezpieczenie. Porady są anonimowe.
W tym czasie na ul. Piotrkowskiej, przed DH Magda odbywać się będą okolicznościowe uliczne animacje kierowane do dzieci i dorosłych.
Głównym sponsorem obchodów jest firma Polpharma.
Patroni medialni: miesięcznik Charaktery, TVP Łódź, Radio Łódź.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Miasta Łódź.
Więcej informacji o imprezie 10 października na stronie: http://www.pomost-lodz.org/index.php?sid=172