Droga do Siebie

ZAKOŃCZENIE PROGRAMU "DROGA DO SIEBIE"

 

W roku 2011 realizowaliśmy spotkania psychoedukacyjne w ramach ogólnoposkiego programu "Droga do Siebie" - Program został opracowany m.in. przez profesora Bogdana de Barbaro i adresowany był do rodzin, opiekunów i osób chorujących, głównie z powodu schizofrenii i choroby afektywnej dwubiegunowej. Uczestnicy mogli korzystać z konsulatacji indywidualnych i kilkunastu spotkań warsztatowych i grup psychoedukacyjnych prowadzonych przez psychologów / terapeutów oraz lekarzy. Zajęcia prowadzili m.in.: dr Ewa Murak - Kozanecka, dr. Radosław Magierski, dr. Michał Panek, terapeuta PTP Elżbieta Sońta oraz Anna Rossi.

 

Jednym z elementów programu był 6ty Bieg Solidarności - Droga do Siebie który odbył się 10go września 2010 roku w ramach kampanii społecznej Schizofrenia - "Otwórzcie Drzwi".

 

Cennym narzędziem programu jest portal internetowy: www.drogadosiebie.pl, zachęcamy do korzystania z jego zasobów.

Program realizowany był dzięi wsparciu AstraZeneca Pharma Polska i koordynowany przez Hill and Knowlton Polska i Związek stowarzyszeń POL -FAMILIA, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji celów statutowych stowarzyszenia. W roku 2012 program "Drogado Siebie" będzie kontynuowany, o jego rozpoczęciu poinformujemy wkrótce.

 

 

 


 

Program edukacyjny „Droga do Siebie" został stworzony dla osób cierpiących na schizofrenię i chorobę afektywną dwubiegunową, ich rodzin oraz terapeutów, aby przekazać informacje o chorobach (schizofrenii i chorobie afektywnej dwubiegunowej) i leczeniu oraz podpowiedzieć jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Głównym narzędziem programu jest portal edukacyjny www.drogadosiebie.pl. Dodatkowo, w różnych miastach organizowane są różne warsztaty psychoeduakcyjne we współpracy ze stowarzyszeniami rodzin i pacjentów.

Programu "Droga do siebie" opracowywany został przez znanych terapeutów, lekarzy i psychologów. Program realizowany jest od sierpnia w kilkunastu stowarzyszeniach w Polsce. Stowarzyszenie "Dla Rodziny" bierze w nim udział, dzięki czemu od września rozpoczeliśmy cykl warszatatów i spotkań psychoedukacyjnych dla osób chorujących psychicznie, rodzin i opiekunów.

W pierwszej połowie roku w ramach programu odbywały się zajęcia dla psychoterapeutów, które prowadzili: dr Krystyna Ostoja-Zawadzka oraz prof. Bogdan de Barbaro.

 

TERMINY SPOTKAŃ W ŁODZI: zobacz

 

Autorzy programu piszą na stronie:

Program edukacyjny DROGA DO SIEBIE opracowano dla osób chorych na dwa główne typy psychoz: schizofrenię i chorobę afektywną dwubiegunową (maniakalno-depresyjną) w skrócie CHAD. Problemy i stany emocjonalne towarzyszące obu zaburzeniom dotyczą nie tylko pacjentów, ale także ich otoczenia, dlatego program kierowany jest także do bliskich i przyjaciół osób chorych oraz do psychiatrów oraz psychoterapeutów, którzy odgrywają kluczową rolę w wyznaczaniu kierunku leczenia.

 

W ramach programu w podłódzkich Jedliczach 11 września 2011 obchodzony będzie Dzień Solidarności Z Osobami Chorującymi na Schizofrenię  i VI Bieg Solidarności - Droga Do Siebie pod hasłem " Życie jest CHADowe". Program edukacyjny „Droga do Siebie" objął patronatem obchody Dnia Solidarności w roku 2011 w Łodzi.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie programu: www.drogadosiebie.pl