DOZ Maraton Łódzki z PZU - sportowe święto Łodzi

W dniach 17-19 kwietnia Łódź była gospodarzem DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU oraz imprez towarzyszących. Maraton ten, który trwale wpisał się w kalendarz imprez w mieście i stał się dla łodzian prawdziwym sportowym świętem, wykreował też szereg cennych inicjatyw społecznych. Oprócz imprez biegowych takich jak: Bieg Śniadaniowy, Omega Kids Run Mini, Omega Kids Run Junior, Bieg Ale 10 k run, DOZ Maraton Łódzki z PZU, zaangażował wiele osób do udziału w akcjach: "Biegam-pomagam", "Mistrz kibicowania", "Firmy na maraton".

W dwóch najważniejszych biegach imprezy - na dystansach 10 km i 42,195 km wzięło udział 3863 zawodników. Reprezentujący RKB "Dla Rodziny" Jacek Kuna, był na mecie ALE 10k run 671. z czasem 48:56.

Tryumfatorami tegorocznego maratonu zostali: Polka-Monika Stefanowicz (2:29:28) i Kenijczyk-Albert Kiplagat-Matebor (2:11:49).

Dla pań maraton był także walką o Mistrzostwo Polski w Maratonie Kobiet ( w  Łodzi 35. edycja). Mistrzynią Polski została Monika Stefanowicz. W biegu na 10 km najlepsi okazali się zaś Dariusz Formela (0:30:46) oraz Iwona Lewandowska (0:33:20).

fot. Grzegorz Gałasiński "Dziennik Łódzki"

O atrakcyjną oprawę imprezy zadbały łódzkie zespoły: "Escola Populare", "City Bum Bum", "Krajki" i Łódzkie Mażoretki i Cheerleaderki "Fame" oraz orkiestra dęta OSP/ZHP Uniejów.

Maraton zgromadził wielu kibiców w Atlas Arenie i na trasach biegów. Sponsorzy i organizatorzy pomyśleli nie tylko o rozrywce ale i o zdrowiu łodzian, proponując im w czasie imprezy bezpłatne badania i konsultacje z zakresu kardiologii, stomatologii, pulmonologii i ortopedii.

W tym roku zadbano o bogatą ofertę biegów towarzyszących maratonowi. W przeddzień głównego biegu odbył się Rodzinny Bieg Śniadaniowy na dystansie 1,5 km, który poprowadziła znana aktorka Katarzyna Bujakiewicz oraz dwa inne biegi dla młodych zawodników - Kids Run Junior i Kids Run Mini. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkową  koszulkę oraz upominki od sponsora - firmy Bakalland.

Marcin Zalewski z RKB "Dla Rodziny" na trasie Biegu Śniadaniowego fot. G. Gałasiński  DŁ