2016

 • GODNOŚĆ A ZDROWIE PSYCHICZNE- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 10.10.2016 r.

  Hasło tegorocznych obchodów Dnia Zdrowia Psychicznego brzmi: Godność a zdrowie psychiczne: pierwsza pomoc psychologiczno-psychiatryczna dla wszystkich i wskazuje na konieczność rozwoju psychiatrii środowiskowej, która we współpracy z organizacjami pomocowymi mogłaby wiele zrobić dla polepszenia stanu pierwszej pomocy psychiatrycznej, gdyż w odróżnieniu od pierwszej pomocy w obszarze zdrowia fizycznego, nie jest ona dostępna dla wszystkich. Trzeba to zmienić, a zadanie jest ważne z uwagi na to, że co czwarta osoba doświadcza problemów z własną psychiką.

  Stowarzyszenie Rodzin Działających na Rzecz Zdrowia Psychicznego "Dla Rodziny" zaprasza 12 października o godz. 17.00 członków rodzin, sprawujących opiekę nad osobami niepełnosprawnymi chorującymi psychicznie na spotkanie z psychologiem. Spotkanie będzie miało charakter informacyjno-edukacyjny i będzie prowadzone przez doświadczoną psycholog - Martę Ziętal. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie telefoniczne, mailowe lub osobiste. Telefon: 426160516, e-mail: stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl, adres: Łódź ul. Próchnika 7 (wejście z bramy przez podwórko, na domofonie wybrać 77).

  W ramach tegorocznych obchodów Dnia Zdrowia Psychicznego 10 października w godzinach 14.00-19.00 odbędą się bezpłatne konsultacje i warsztaty "Jak radzić sobie ze stresem", których organizatorem jest Stowarzyszenie "Pomost". Miejsce konsultacji-Siedziba Stowarzyszenia "Pomost" ul. Próchnika 7 (wejście z ulicy).

  Konsultacje będą udzielane przez lekarzy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, specjalistów leczenia uzależnień i pomocy terapeutycznej rodzinie. Nie jest wymagana rejestracja ani ubezpieczenie. Porady są anonimowe.
  W tym czasie na ul. Piotrkowskiej, przed DH Magda odbywać się będą okolicznościowe uliczne animacje kierowane do dzieci i dorosłych.
  Głównym sponsorem obchodów jest firma Polpharma.
  Patroni medialni: miesięcznik Charaktery, TVP Łódź, Radio Łódź.

  Zadanie współfinansowane jest ze środków Miasta Łódź.
  Więcej informacji o imprezie 10 października na stronie: http://www.pomost-lodz.org/index.php?sid=172


   

 • Warsztaty aktywizacji zawodowej - 3 DNI DLA TWOJEJ KARIERY

  Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością na warsztaty z doradztwa zawodowego dla uczestników programu "Trener Pracy". Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, zainteresowane tematem aktywizacji zawodowej wciąż mogą dołączyć do naszego programu i wziąć udział w zajęciach.

  Warsztaty prowadzone będą w siedzibie Stowarzyszenia przez doradcę zawodowego, rekrutera, Dorotę Kalwas w dniach:

  15.09.2016 (czwartek) godz. 10.00-16.00

  16.09.2016 (piątek) godz. 10.00-16.00

  17.09.2016 (sobota) godz. 10.00-16.00

  Specjalnie opracowany nowy program zajęć w oparciu o dotychczasowe doświadczenia dotyczyć będzie m. in. : analizy najczęściej stosowanych sposobów poszukiwania pracy, źródeł informacji o miejscach pracy, rynku pracy, roli życiorysu i listu motywacyjnego, opracowania strategii wytrwania w poszukiwaniu pracy a także prawa pracy i rodzajów umów.

  Udział w trzech dniach warsztatów jest obowiązkowy dla uczestników programu Trener Pracy 2016.

  W każdym dniu przewidziany jest wspólny obiad.

  WARSZTATY  SĄ  FINANSOWANE  ZE  ŚRODKÓW  PFRON
  http://www.dla-rodziny.org.pl/userfiles/zalaczniki/logo_PFRON_2011_r.jpg


 • Dziękujemy, że ... remontujemy!

  Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy ofiarowali swój 1% podatku na cele naszego stowarzyszenia. Dzięki temu mogliśmy zakupić artykuły i materiały potrzebne do remontu naszej siedziby. Ściany w pokoju i korytarzu zostaną oczyszczone i ładnie pomalowane. Wszystkie prace wykonają nieodpłatnie pracownicy naszego stowarzyszenie i wolontariusze. Wspólne skrobanie ścian to spory wysiłek , ale i przyjemność, jaką daje praca w miłej grupie. Z powodu remontu mamy mały bałagan w pozostałych pomieszczeniach, ale dodajemy sobie otuchuy, że nie będzie to trwało wiecznie... A po remoncie będzie ślicznie!

   

   


 • Warsztaty z autoperezentacji

  W ramach projektu "Trener Pracy" w dniu 14 maja 2016 r. w siedzibie Stowarzyszenia odbyły się warsztaty "Autoprezentacja w miejscu pracy" prowadzone przez naszego trenera pracy oraz wolontariusza - stażystę.

  Uczestnicy poznali zasady komunikacji werbalnej i niewerbalnej, dowiedzieli się, co wpływa na to, jak postrzegają nas inni ludzie i nauczyli się sposobów na dobre zaprezentowanie siebie.

  W lipcu zapraszamy na intensywne 3-dniowe warsztaty aktywizacji zawodowej, które poprowadzi doradca zawodowy.

   

   

   

 • Byliśmy w Górach Świętokrzyskich!

  Nasza wyprawa w Góry Świętokrzyskie była rewelacyjna.

  Zadecydowała o tym miła atmosfera, jaka panowała w naszej grupie,

  niezwykły urok najstarszych polskich gór, a także wiele atrakcji,

  które zaplanowali organizatorzy.

  (kliknij w tytuł, aby przeczytać całość relacji)

   


 • MAŁY 1%...to niemałe wsparcie. Dziękujemy!

  Przypominamy, że 1% podatku należnego z rocznego rozliczenia podatku dochodowego można podarować organizacji pożytku publicznego. W 2016 r. (z podatku za rok 2015) po raz pierwszy mieliśmy prawo do takiego wsparcia. Otrzymane środki przeznaczone zostały na dofinansowanie naszych działań statutowych:

  - dofinansowanie stanowisk pracy chronionej (dla 5 osób)

  - zakup komputera do prgramu "Trener Pracy"

  - organizacja warsztatów psychoedukacyjnych "Zdrowa Rodzina"

  - zakup artykułów wykorzystanych w czasie kampanii "Schizofrenia-otwórzcie drzwi"( m.in. 7. Biegu Solidarności)

  - zorganizowanie spotkań typu superwizja dla zespołu terapeutycznego

  - dofinansowanie programu Asystent Osoby Niepełnosprawnej

  W  TYM  ROKU  PONOWNIE  ZWRACAMY  SIĘ  O WSPARCIE  NASZYCH  DZIAŁAŃ. NIECH 1% ZNÓW ZAPROCENTUJE!

  MOŻESZ  NAM  PODAROWAĆ  1%  KRS STOWARZYSZENIA: 0000207011


 • Wesołych Świąt!

   

  https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHV2BMmvV_emT-z0dQu7eeTw11POOgPLvxpeOibFpmxEUgZffyAQ

   

  Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy serdeczne życzenia

  wszystkim naszym Przyjaciołom i Sympatykom.

  Niech świąteczny czas wypełni Wam radość rodzinnych spotkań,

  energia budzącej się wiosny a także zaduma

  nad tajemnicą i nadzieją zmartwychwstania.


  Członkowie, pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia „Dla Rodziny”

  Wielkanoc 2016 r.


 • X Forum Organizacji Pacjentów 8-10. 02. 2016 r.

  W jubileuszowym X Forum Liderów Organizacji Pacjentów, organizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego w Warszawie, uczestniczyli : prezes Stowarzyszenia "Dla Rodziny" Piotr Chuchler i członek Stowarzyszenia Bożena Wolniak. Podczas tego ważnego wydarzenia mieli możliwość wymiany poglądów i doświadczeń a także otrzymać wiedzę i nabyć umiejętności, które są potrzebne w codziennej pracy na rzecz osób chorych i ich rodzin.

  Forum trwało 3 dni i oprócz stałych elementów takich jak debata w Ministerstwie Zdrowia i uroczystość wręczania nagród im. św. Kamila odbyła się także dwudniowa sesja warsztatowa "Sieć dla zdrowia".

  Na uwagę zasługuje osoba ks. dr. Arkadiusza Nowaka, który przywitał zebranych i poprowadził spotkanie w pierwszym dniu forum. Ojciec Arkadiusz jest kamilianinem a zarazem prezesem Instytutu Praw Pacjenta. W 2007r. z inicjatywy Zakonu Posługującego Chorym - ojców kamilianów oraz instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej została ustanowiona Nagroda św. Kamila-patrona chorych i pracowników służby zdrowia, przyznawana osobom i instytucjom, które w sposób szczególny zasłużyły sie w służbie chorym i ich rodzinom.

  (kliknij w tytuł, aby przeczytać całość)


 • MAŁY 1% może zdziałać DUŻO!

  Mały 1% może zdziałać dużo dobrego!

  Będziemy wdzięczni za przekazanie 1% odpisu podatkowego na rzecz Stowarzyszenia Działającego na Rzecz Zdrowia Psychicznego "Dla Rodziny". Zebrane środki przeznaczymy m.in. na wsparcie programu Asystent Osoby Niepełnosprawnej, którego realizacja wymaga wkładu własnego, prowadzenie programu psychoedukacyjnego Zdrowa Rodzina, dofinansowanie do utworzonych w stowarzyszeniu miejsc pracy dla osób chorujących psychicznie oraz uruchomienie nowej siedziby naszej organizacji.

  KRS Stowarzyszenia: 0000207011


 • Samopomocowa grupa rodzin w 2016 r.

  Zapraszamy na spotkania samopomocowej grupy rodzin w 2016 r. Będą one odbywały się w każdy 2. czwartek miesiąca (w listopadzie 3. czwartek m-ca) w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Próchnika 7 lok.19 (domofon 77). Wykłady, warsztaty psychoedukacyjne oraz konsultacje ze specjalistami w dziedzinie psychoterapii i psychiatrii będą finansowane z 1% odpisu podatkowego dla OPP i realizowane w zależności od wysokości wpływów.

  Kontakt: tel. 42 6160516, e-mail: stowarzyszenie@dla rodziny.org.pl

  (Kliknij w tytuł, aby zobaczyć pełny terminarz spotkań).


 • Zapraszamy do udziału w projekcie "Asystent osoby niepełnosprawnej"

   

  Zapraszamy osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, zamieszkałe w województwie łódzkim, do udziału w projekcie "Asystent osoby niepełnosprawnej". Z usług asystenta będzie mogło skorzystać 15 osób. Nabór beneficjentów do projektu prowadzony jest od 1 kwietnia i będzie trwał do wyczerpania limitu miejsc. Projekt "Asystent osoby niepełnosprawnej" jest odpowiedzią na szczególnie trudną sytuację osób chorujących i ich rodzin w zakresie prawidłowego funkcjonowania osób niepełnosprawnych w swoim środowisku. Zadaniem asystenta jest pobudzenie aktywności osoby chorującej, wsparcie i pomoc w codziennych czynnościach związanych z dojazdami, rehabilitacją, uczestnictwem w życiu towarzyskim i kulturalnym. Usługa asystenta jest nieodpłatna i obejmuje wizyty w domu podopiecznego i spędzanie z nim czasu 2-3 razy w tygodniu po 2-4 godziny.

  Osoby, zainteresowane skorzystaniem z usług asystenta, prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny lub mailowy.

  Osoba do kontaktu: Bożena Wolniak

  adres: Łódź, ul. Próchnika 7 lok.19, tel. 426160516, e-mail: stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl,

   

  Zadanie finansowane ze środków PFRON oraz środków pochodzącyh z 1%.