2015

 • Warsztaty psychoedukacyjne dla rodzin, opiekunów osób chorujących psychicznie

  Stowarzyszenie "Dla Rodziny" zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zdrowia psychicznego na warsztaty psychoedukacyjne "Zdrowa rodzina". Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 września o godz.17.00. Warsztaty są przeznaczone głównie dla rodzin i opiekunów osób, zmagających się z chorobą psychiczną. Czołowymi zagadnieniami, poruszanymi na spotkaniach w ramach warsztatów będą: komunikacja z osobą chorą, komunikacja w rodzinie w obliczu sytuacji kryzysowej, przewlekłe sytuacje kryzysowe i ich wpływ na funkcjonowanie w rodzinie. Jedno ze spotkań poświęcone będzie współczesnej farmakoterapii chorób psychicznych. Warsztaty prowadzić będą doświadczeni specjaliści z dziedziny psychologii, psychologii klinicznej i psychiatrii. W czasie planowanych 6 spotkań będzie można też wymienić się doświadczeniami i informacjami z osobami o podobnych problemach.

  Warsztaty są finansowane ze środków 1% dzieki czemu są nieodpłatne.

  Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do 17 września 2015 r. Zapisy i informacje na stoisku Stowarzyszenia podczas pikniku Schozofrenia - Otwórzcie Drzwi" w dniu 13.09.2015.

  Adres: Stowarzyszenie "Dla Rodziny" Łódź, ul. Próchnika 7 lok. 19 (na domofonie wybrać 77)

  Tel: 42 6160516,  507102148    e-mail: stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl

  Harmonogram zajęć

   

  Listopad 2015

  27.11.2015 - lekarz psychiatrii dr Robert Janowski - "Leczenie w schizofrenii - współpraca lekarza z rodziną, współczene terapie i farmakologia w długotrwałym leczeniu" godzina 17.00

   

  12.11.2015 - psycholog, doradca zawodowy, Joanna Szeląg - grupa wsparcia dla rodzin i opiekunów, godz. 17.00

   

  Październik 2015

  08.10.2015 - psycholog - Joanna Szeląg "Komunikacja w rodzinie" 17.00

  22.10.2015 - pracownik socjalny - Magdalena Majchrzak  "Świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami" 17.00

  Wrzesień 2015

  17.09.2015 - psycholog: Marta Ziętal, Agnieszka Rędzikowska, Wsparcie psychologiczne dla opiekunów i rodzin godz. 17.00-19.00

  24.09.2015 - psychiatra: dr Ewa Murak Kozanecka - Współczesne możliwości leczenia w schozofrenii, godz. 17.00 -18.30


 • Spotkanie opłatkowe

  Serdecznie zapraszamy wszystkich członków, pracowników i podopiecznych stowarzyszenia na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 9 grudnia o godz. 17.00 w naszej siedzibie.

  Po programie artystycznym, przygotowanym przez Stowarzyszenie "Pomost", zapraszamy na wspólną kolację wigilijną z opłatkiem, serdecznymi życzeniami i poczęstunkiem złożonym z tradycyjnych polskich potraw. Będziemy cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu, ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, bo to dla każdej polskiej rodziny czas niezwykły.


 • Ojczyzna-definicja wspólczesna

  Stowarzyszenie "Dla Rodziny" zaprasza na spotkanie pod hasłem " Ojczyzna-definicja współczesna". W programie spotkania: rys hstoryczny, związany ze Świętem Niepodległości, poezja patriotyczna, dyskusja na temat: Ojczyzna w odczuciu współczesnego człowieka. Patriotyzm czy multikulturowość?

  Spotkanie będzie miało miejsce 12 listopada o godz. 13.00 w Sali Ogólnej nr 4 (w siedzibie przy ul. Próchnika 7 lok.19), zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią i przyszłością Polski.


 • Wieczór imieninowy Jadzi Andrzejewskiej

   

  15 października na godz. 17.00 zapraszamy do Muzeum Kinematografii (pl. Zwycięstwa 1, sala kina Kinematograf ) na wieczór imieninowy, dedykowany pamięci Jadzi Andrzejewskiej - "Niezapomniana Jadzia". Wspaniała aktorka filmowa i teatralna, jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy przedwojennego filmu, której postać i osiągnięcia chcieliśmy przypomnieć z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin, będzie bohaterką tego wieczoru. W programie jej poświęconym znajdzie się prelekcja o artystce, projekcja filmu z jej udziałem a także muzyczny akcent w postaci piosenek z epoki kina przedwojennego w wykonaniu Zespołu Artystycznego "Krajki". WSTĘP  WOLNY.
  Współorganizatorami wieczoru są: Mzeum Kinematografii i Teatr Powszechny w Łodzi.

  (kliknij w tytuł, aby przeczytać całość)

  fot. Muzeum Kinematografii


   

 • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2015

  Tegoroczna edycja Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego (10 października ul. Piotrkowska/Jaracza), zorganizowana prze organizacje pozarządowe, działające w obszarze ochrony zdrowia psychicznego, przyciągnęła uwagę wielu łodzian. Największym zainteresowaniem cieszyły sie punkty konsultacyjne, prowadzone przez psychologów i psychoterapeutów, gdzie można było anonimowo i bezpłatnie zasięgnąć opinii specjalistów na temat problemów z psychiką, obniżeniem nastroju, stanami depresyjnymi. Jak się okazało takie poradnictwo jest bardzo potrzebne i osobom dotkniętym chorobą i ich rodzinom. Impreza miała charakter edukacyjno-informacyjny - można było skorzystać z materiałów z cennymi wskazówkami - jak dostrzec problem kryzysu psychicznego i jak pomóc choremu.

  (kliknij w tytuł, aby przeczytać całość)


  W ramach obchodów tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego wzięliśmy udział w audycji Radia Maryja z cyklu "Audycja dla chorych".(4 października o godz. 13.00) Tematem rozmowy były szanse i możliwości osób chorujących psychicznie w zakresie terapii środowiskowej i możliwości realizacji planów zawodowych. O działanich stowarzyszenia mówili: Piotr Chuchler-prezes, Joanna Szeląg-psycholog, Anna Szymańska-Zając-pedagog, Bożena-pracownik stowarzyszenia i mama osoby chorej, Iza uczestniczka programów, realizowanych przez stowarzyszenie i Anastazja-wolontariuszka.

  Link do audycji:

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audycja-dla-chorych-158/


  „Godność w zdrowiu psychicznym” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, zaproponowane przez  Światową Organizację Zdrowia Psychicznego. Ma ono uświadamiać jak ważnym elementem zdrowia psychicznego jest poczucie godności i jak ważne jest zapewnienie tej godności we wszystkich aspektach zdrowia psychicznego od opieki nad pacjentem aż po społeczne postrzeganie osób z problemami psychicznymi.

  Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego odbędzie się impreza plenerowa, na którą serdecznie zapraszamy.  10 października w godzinach 10.00-16.00 na ul. Piotrkowskiej przy dawnym DH "Magda", będzie działał punkt informacyjno-konsultacyjny Stowarzyszenia "Dla Rodziny".

  Każda osoba, zainteresowana problematyką zdrowia psychicznego i działań psychologii środowiskowej na rzecz osób z problemami psychicznymi, będzie mogła uzyskać informacje na temat programów pomocowych, realizowanych przez naszą organizację dla rodzin osób chorujących a także porozmawiać o sprawach związanych z aktywnością zawodową osób niepełnosprawnych. Informacji i konsultacji udzielać będą psychologowie oraz trener pracy z doświadczeniem we wspieraniu osób po kryzysach psychicznych, poszukujących swego miejsca na rynku pracy. Działania trenera niejednokrotnie są wielką pomocą w podjęciu i utrzymaniu zatrudnienia.

  Pamiętajmy, że właściwa terapia chorego w dużej mierze opiera się na świadomym i celowym działaniu rodziny i najbliższego otoczenia. Ważna jest diagnoza, ważne jest leczenie, ważne jest wsparcie środowiskowe. Borykasz się z problemem choroby psychicznej w rodzinie? Przyjdź, porozmawiaj, pozwól sobie pomóc!


 • Pobiegliśmy już po raz 7. w Biegu Solidarności!

  Runął mur na starcie! Biegniemy razem, bo jesteśmy tacy sami... fot. Magda Fabisiak

  Wyniki 7. Biegu Solidarności: http://wynikionline.pl/main/scores/event/15090013/m/12

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w 7. Biegu Solidarności w ramach kampanii społecznej na rzecz zdrowia psychicznego. Po 3-letniej przerwie udało nam się ponownie powołać do istnienia bieg, który jest cenny ze względu na cel i swoje unikalne przesłanie. W 7. Biegu wystartowało 182 zawodników, bieg ukończyło 177 osób. Zrobiliśmy tyle, ile było w tym roku  możliwe. Z uwagi na bardzo krótki okres przygotowań musieliśmy skupić się na najważniejszych elementach. Nacisk położyliśmy  na trasę biegu dbając, by była zarówno ciekawa dla biegaczy i zróżnicowana jak i dobrze zabezpieczona.  Dzięki doświadczeniu partnerów, z którymi współpracowaliśmy, było to możliwe. Zawodnicy 7. Biegu Solidarności miło i aktywnie spędzili niedzielne popołudnie. Dziękujemy wszystkim za wykonaną pracę i zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.  Zapraszamy na 8. Bieg Solidarności już za rok.

   

  Zgodnie z regulaminem klasyfikacja generalna była prowadzona na każdym z dystansów w kategoriach:  kobiety, mężczyźni oraz osoby niepełnosprawne.

  - RELACJA SERWISU BIEGAM PO ŁODZI: http://biegampolodzi.pl/patronat-medialny/7-bieg-solidarnosci-zdjecia-wyniki

  -RELACJA REDAKTOR MAŁGORZATY KOZERAWSKIEJ: http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,18811328,tacy-sami-tysiac-lodzian-w-skansenie-lotniczym-zdjecia.html

  -RELACJA TVP 3: http://lodz.tvp.pl/21611259/13092015-1830

  (kliknij w tytuł, aby przeczytać całość)


 • 7.Bieg Solidarności w ramach kampanii społecznej

  Zapraszamy do biura zawodów w dniu biegu od godz. 10.00 do 11.30. Parkingi przy ul. Dubois przy TECHNOPARK. Ulica Denna od godz. 11.00 będzie jednokierunkowo przezjezdna w kierunku północnym. Dojazd z kierunku Retkinii przez ul. Nowe Sady i Czahary. Przygotowaliśmy 500 numerów starotwych jednak pamiątkowych koszulek ze względów finansowych starczy dla 300 pierwszych zapisanych osób. Zwycięzcy kategorii otrzymają oryginalne statuetki wykonane przez artystów ZAZ TPN i wyroby rękodzieła. Dzięki firmie Styropmnin - Dobre Polskie Styropiany przygotowaliśmy start w postaci happeningu - szczegóły na biegampolodzi.pl. Dodatkową atrakcją w godzinach 10.00 -18.00 jest dzień otwarty na płycie lotniska z okazji urodzin lotniska.  Do zobaczenia w niedzielę :) przy ul. Pilskiej 4.

  Po 3 - letniej przerwie wznawiamy Bieg Solidarności w ramach kampanii społecznej "Schizofrenia - Otwórzcie Drzwi".

  13 września b.r. ze Skansenu Lotnictwa na Lublinku na terenie osiedla Rokicie, wystartuje 7. Bieg Solidarności, którego historia sięga 2006 roku. Trasa-ciekawa, choć dość trudna -prowadzić będzie po przełajowej ścieżce wokół łódzkiego lotnikska i uliczkach osiedla Rokicie. Biegi odbędą się ze startu wspólnego na dwóch dystansach: 12 km i 2 km, co daje szansę na udział osobom o różnych możliwościach kondycyjnych. Start tegorocznego biegu będzie miał formę widowiskowego happeningu. Dzięki sponsorowi, firmie STYROPMIN, zbudujemy kilkumetrowy mur z kolorowych styropianowych cegiełek, który następnie zostanie "obalony" podczas startu, aby zaakcentować, że ograniczenia, wynikające z iepełnosprawności, da się pokonać a "rozbity" na starcie mur stanie się symbolem sportowej i społecznej integracji.

  Aktywność sportowa, ruch,  jest jedną z najlepszych form dbania o zdrowie nie tylko fizyczne, ale  zgodnie z maksymą "w zdrowym  ciele zdrowy duch" także o dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne. Biegowi będzie towarzyszyć piknik rodzinny, występy artystyczne, prezentacja stoisk organizacji społecznych oraz partnerów kampanii. Podczas pikniku wystąpią zespoły Kobranocka "Kocham Cię jak Irlandię" oraz... gwiazda disco polo Masters. Szczegółowy program całej imprezy na stronie www.tpn.org.pl.

  Zadanie współfinansowane ze środków 1%.


   

 • 3 DNI DLA KARIERY - Warsztaty aktywizacji zawodowej

  W dniach 02.07.2015 - 04.07.2015 odbędą się warsztaty "3 DNI DLA KARIERY". Jest to cykl intensywnych warszatów z doradztwa zawodowego przeznaczony dla nowych uczestników programu "Aktywni na rynku pracy - Trener Pracy narzędziem wyrównywania szans osób niepełnosprawnych", który od 4 lat realizowany jest w partnerstwie z warszawską Fundacją "Hej, Koniku" w ramach programu PFRON.


 • Niezapomniana melodia - popularyzacja dorobku przedwojennej kinematografii polskiej

 • Samopomocowa grupa rodzin w roku 2015

  Sotkania grupy będą odbywały się w każdy 2. czwartek miesiąca w godzinach 17.00-19.00

  Terminy spotkań:

  08 stycznia 2015 r.

  12 lutego 2015 r. ( trening metapoznawczy prowadzi: psycholog Agnieszka Rędzikowska)

  12 marca 2015 r. (Komunikacja w rodzinie, prowadzenie: psycholog Joanna Szeląg)

  09 kwietnia 2015 r. ( Radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych - psycholog Marta Ziętal)

  14 maja 2015 r.

   

  kontakt: tel. 42 6160516,  e-mail: stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl


 • Trener pracy-potrzeby i możliwości - spotkanie podsumowujące program: Aktywni na rynku pracy-trener pracy narzędziem wyrównywania szans osób niepełnosprawnych.

  31 marca w Urzędzie Miasta Łodzi odbyło się spotkanie osób, zainteresowanych programem zatrudnienia wspomaganego i pilotażowym projektem angażowania trenerów pracy do wspierania osób niepełnosprawnych w podejmowaniu aktywności zawodowej. Projekt "Trener pracy jako sposób na zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych",  którego autorem jest PFRON, to próba zaangażowania różnych podmiotów rynku pracy na rzecz skuteczniejszej aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Problem jest znany od dawna, ale w projekcie zaproponowano nowe rozwiązania, które zwiększą skuteczność i efektywność aktywizacji zawodowej tej grupy społecznej-wsparcie trenera pracy i monitoring pracy w środowisku zawodowym. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Rodzin Działających na Rzecz Zdrowia Psychicznego "Dla Rodziny" przy współpracy z  Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ.

  (kliknij tytuł, aby przeczytać całość).


 • To była udana wyprawa...

  Wyjazd poza miasto to zawsze miła atrakcja! Cieszyłam się, że pojadę z wszystkimi, których kocham-najbliższymi i przyjaciółmi ze stowarzyszenia "Dla Rodziny"- do Puszczy Kampinoskiej, Czerwińska, Palmir i Wyszogrodu. Naszym głównym celem było Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku i modlitwa o zdrowie przed pochodzącym z 1612 r. i słynącym cudami obrazem Matki Boskiej Czerwińskiej. Naszą pilelgrzymkę połączyliśmy ze zwiedzaniem ciekawych obiektów  w regionie.

  Wyjazd był bardzo udany a wszyscy uczestnicy oczarowani urodą oglądanych miejsc i zachwyceni miłą, serdeczną atmosferą. Wszyscy, z którymi rozmawiałam chcieliby powtórzyć taki wyjazd!

  (aby przeczytać całość-kliknij tytuł)

 • Zapraszamy na wycieczkę!

  Stowarzyszenie "Dla Rodziny" zaprasza do udziału w wycieczce do Czerwińska nad Wisłą, Wyszogrodu, Kampinosu, Palmir.

   

  Wyjazd organizowany jest w formie pielgrzymki w intencji zdrowia psychicznego, stąd w programie przewidziany jest czas na  chwile duchowego skupienia i udział we mszy świętej w wyjątkowym miejscu, jakim jest Bazylika Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku z cudownym obrazem Madonny z Dzieciątkiem z 1612 r. Obok świątyni - zabytkowy zespół klasztorny. Budowle sakralne w Czerwińsku to unikatowy przykład architektury romańskiej.

  W programie zaplanowany jest także posiłek, rejs po Wiśle, zwiedzanie Muzeum Wisły w Wyszogrodzie oraz  Muzeum Puszczy Kampinoskiej i skansenu w Granicy i spacer szlakiem turystycznym w okolicy Kampinosu oraz odwiedzenie Miejsca Pamięci Narodowej - muzeum i cmentarza w Palmirach.

  Termin wycieczki:  27 czerwca 2015 r.                        koszt: ok. 50 zł/osoba                   Ilość miejsc ograniczona

   

  Zapisy przyjmowane są codziennie w godzinach 9.00-16.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Próchnika 7 lok.19

  Osoby do kontaktu: Małgorzata Urbaniak, Anna Szymańska-Zając tel. 426160516 e-mail: stowarzyszenie@dla-rodziny.org.pl


 • Radosnych Świąt Wielkanocnych

  Znalezione obrazy dla zapytania wielkanoc obrazy

   

  Radosnych Świąt Wielkanocnych, miłego świątecznego wypoczynku i smacznego jajka swoim przyjaciołom i sympatykom życzy Zarząd, członkowie, podopieczni i pracownicy Stowarzyszenia "Dla Rodziny".


 • Happening dla Jadwigi Andrzejewskiej

  Jadwiga Andrzejewska (30 marca 1915 - 4 października 1977r.)

   

  Klub Miłośników PKP i Tkalnia Inicjatyw Społecznych działające przy Stowarzyszeniu zapraszają na uliczny happening dla uczczenia jubileuszu 100. urodzin sławnej łódzkiej aktorki Jadwigi Andrzejewskiej. Jadwiga Andrzejewska stworzyła wiele niezapomnianych kreacji filmowych i teatralnych ("Zapomniana melodia", Papa się żeni", "Ada! to nie wypada!", "Dziewczęta z Nowolipek"), Była rodowitą łodzianką i ukochaną aktorką powojennej teatralnej Łodzi. Happening odbędzie sie 30 marca o godz. 16.00-18.00 przy gwieździe artystki w Łódzkiej Alei Sławy na ul. Piotrkowskiej. W programie m.in. przypomnienie postaci aktorki poprzez prezentację fotosów, fragmentów filmów, piosenek z przedwojennych komedii muzycznych ("Zapomniana melodia", "Papa się żeni"," Ada! To nie wypada!"). Zaprezentujemy także kopię sukienki, w której wystąpiła aktorka w znanej scenie wokalno-tanecznej do piosenki "Panie Janie" w  filmie "Zapomniana melodia". Zapraszamy.

   

  Relacja TV TOYA z wydarzenia: http://tvtoya.pl/news/show/9884,1


 • Życzenia świąteczne

  Znalezione obrazy dla zapytania motyw świąteczny boże narodzenie

  Jasny blask gwiazdki na niebie,

  Rozświetla świata mrok,

  To znak, że czekamy na Ciebie,

  Czekamy cały rok.

   

  Choinka mruga światłami,

  I biel obrusa lśni,

  I wszyscy bliscy są z nami,

  Jak piękne są te dni!

   

  W stajence Jezusek czuwa,

  Wzruszenia płyną łzy,

  A nad nim aniołek fruwa,

  Kolęda cicho brzmi!

   

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku wielu świątecznych radości, przeżywanych wspólnie z bliskimi, spokoju, dostatku i odpoczynku a w nowym roku samych pomyślnych, szczęśliwych dni.

  życzą

  członkowie, pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia

  Dla Rodziny”

  Łódź, Boże Narodzenie 2015 r.