2010

 • V Bieg Solidarności "Droga do Siebie"

  Dziękujemy wszystkim za udział w V Biegu Solidarności - Droga do Siebie i Obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego! Wszystkim osobom i inistytucjom, które przyłączyły się do organizacji serdecznie dziękujemy za pomoc!

   

   

  Jubileuszowy V Bieg Solidarności pod hasłem "Droga do Siebie" odbył się niedzielę 10.10.2010r. w Jedliczach koło Łodzi w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego WMHDAY2010. Z uwagi na jubileuszową edycję tegoroczny bieg był wyjątkowy: przygotowana została nowa trasa, ustanowiono premię 5-go kilometra a z trasą po raz pierwszy zmierzył się zawodnik na wózku.  Jesienna aura polskiej złotej jesieni dodatkowo zachęciła do przyjazdu do znanej rekreacyjnej miejscowości kilkuset uczestników.


 • Telewizja Ret-Sat w siedzibie Stowarzyszenia

  Telewizja Ret-Sat realizuje cykl programów dotyczących zdrowia psychicznego.  Tym razem odwiedziła nasze stowarzyszenie.Sympatyczni, młodzi dziennikarze przygotowali 20 minutowy materiał, który ukaże się na antenie w piątek 13 sierpnia. Cieszy fakt, że media interesują się tematyką zdrowia psychicznego nie tylko, gdy staje się on przedmiotem sensacyjnych doniesień.

   

  12 sierpnia 2010


 • Umacnianie i zdrowienie

  W roku 2010 kampania "Schizofrenia-Otwórzcie Drzwi" przebiegać będzie pod hasłem  "Umacnianie i zdrowienie". Hasło bedzie pretekstem do debaty na temat kluczowych elemetów zdrowia psychicznego oraz kluczowych form terapii pomagających w odzyskaniu zdrowia. Obchody kampanii w roku 2010 odbędą się w  niedzielę 19 września. Patronat nad kampanią objęło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej.

 • Krakowscy terapeuci na warsztatach w Jedliczach

  W miniony weekend (22-23 maja b.r.) terapeuci współpracujący z naszym stowarzyszeniem uczestniczyli w warsztatach w ramach edukacyjnego programu „Droga do siebie”...

 • Spotkania rodzin w roku 2010

   

   

   

   

  Najbliższe spotkanie grupy psychoedukacyjnej dla rodzin odbędzie się:

   

  11 czerwca (piątek) o godz. 17.00

  21 maja (piątek) o godzinie: 17.00
  przy ul. Krawieckiej 10abc ( siedziba TPN)

  czytaj dalej.


 • Uczestniczyliśmy w ogólnopolskich spotkaniach liderów organizacji pacjentów i Gali św. Kamila Warszawa, 10-11 lutego 2010

   

   

   

  W dniach  10-11 lutego 2010 uczestniczyliśmy w  ogólnopolskich spotkaniach liderów organizacji pacjentów i Gali Św. Kamila

  Spotkanie organizacji pacjenckich z terenu Polski z przedstawicielami rządu i instytucji opieki zdrowotnej jest zawsze okazją do zgłoszenia najbardziej pilnych problemów z jakimi zamagają się organizacje oraz pozyskania najnowszych informacji. Ważnym elementem tych spotkań jest możliwość zadania pytań bezpośrednio Ministrowi Zdrowia. Spotkanie odbywa się co roku  w Warszawie z okazji światowego dnia chorego, który obchodzony jest w dniu 11 lutego. Organizatorem tego spotkania jest Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej - fundacja założona i prowadzona przez ks. Arkadiusza Nowaka.