2009

 • II warsztaty dla pacjentów i rodzin „Odnaleźć drogę" - Relacja

  W poszukiwaniu drogi do zdrowia psychicznego.

  II warsztaty dla pacjentów i rodzin „Odnaleźć drogę"

  14 listopada 2009

   

  Kiedy kogoś z nas lub z naszych bliskich dotyka poważna i przewlekła choroba dobrze, gdy możemy liczyć na wsparcie ze strony innych osób. Rzadko komu udaje się poradzić z problemem samemu. Schizofrenia jest chorobą przewlekłą i poważną. Dotyka przede wszystkim samą osobę chorującą, ale w dużym stopniu także rodzina odczuwa jej skutki. Często to właśnie  na rodzinie spoczywa konieczność dotarcia do pomocy, skontaktowania się z psychologiem bądź lekarzem. Dlatego bardzo ważne jest organizowanie form wsparcia nie tylko dla pacjentów ale i dla rodzin.  Po raz drugi dzięki pomocy ze strony firmy Bristol-Myers Squibb mieliśmy okazję do pracy nad zagadnieniami związanymi ze ochroną zdrowia psychicznego.

  czyt. całość

 • II Warszaty dla rodzin i pacjentów

  Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu warsztatów "Odnaleźć Drogę", które odbędą się już 14 listopada(sobota). Tym razem spotykamy się w prowadzonym przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnycb Środowiskowym Domu Samopomocy - jednym z najważniejszych ośrodków opieki dziennej w systemie psychiatrii środowiskowej.  Udział w warsztatach będzie okazją do spotkania z ciekawymi wykładowcami, pogłębienia wiedzy oraz poznanie ośrodka.

  Warsztaty kierowane są przede wszystkim do rodzin, osób dotkniętych problemem, ale także do wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami zdrowia psychicznego. Dodatkowo podczas warszatów odbywać się będzie dyżur psycholog mgr Heleny Kulawczyk, która poprowadzi konsultacje  dla osób potrzebujących indywidualnego kontaktu.

   

  Cykl "Odnaleźć Drogę" realizowany jest przy współpracy z firmą Bristol-Myers Squibb oraz Związkiem POL-FAMILIA, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. Dzięki wsparciu udzial w warsztatach jest  nieodpłatny.

  Pierwsze spotkanie odbyło się 10 października, który obchodzony jest jako  Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

   

  PROGRAM

   

   

 • Uczestniczyliśmy w szkoleniu z RCPS

  W dniach15-17 września b.r. przedstawiciele naszego stowarzyszenia uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Regionalne Centrum Pomocy Społecznej w Łodzi. Szkolenie dotyczyło zagadnień związanych z seksualnością  i było kierowane do rodziców, opiekunów i wychowawców osób niepełnosprawnychj. Miejscem spotkania był  harcerski ośrodek  w Załęczu Wielkim.

 • Schizofrenia-Otwórzcie Drzwi 2009

  Serdecznie zapraszamy na obchody ogólnopolskiej kampanii "Otwórzmy drzwi" oraz do udziału w IV Biegu Solidarności!!!

   

   


 • APAZ

  WEŹ UDZIAŁ W PROJEKCIE:

  „Autorski Program Aktywizacji Zawodowej - powrót na rynek pracy osób chorujących psychicznie".

  Projekt ma na celu zwiększenie dostępu do rynku pracy osób chorych psychicznie i długotrwale bezrobotnych.

   

  pobierz informacje o projekcie: informacja o projekcie

   

 • Gościliśmy przedstawicieli Litewskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi

  W dniach 28-30 listopada gościliśmy przedstawicieli litewskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.

 • Projekt z IPPiEZ w Warszawie